Konie dają pracę

Hodowla koni i jeździectwo to dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysłu, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę ilu ludzi ma dzięki koniom pracę.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób przygotowaliśmy prezentację kilkunastu podstawowych zawodów związanych z końmi, m.in.:

 • „Koński szewc” – kowal
  Może się komuś w wydać, że w XXI nie ma już kowali. Nic bardziej mylnego! Doświadczony kowal – Sławomir Naumiuk zaprasza do odwiedzenia współczesnej kuźni i udziału w pokazach kucia i werkowania koni.
 • „Koński doktor” – lekarz weterynarii
  Lekarz weterynarii Michał Kornaszewski pokaże jak wygląda mobilny szpital dla koni, zademonstruje badanie konia, a niedowiarkom udowodni, że koniowi też robi się zdjęcia RTG i badanie USG.
 • „Koński krawiec” – rymarz
  Jak ogromy jest dzisiaj wybór siodeł, kulbak czy uprzęży sami się Państwo przekonacie odwiedzając nasze targi podczas Cavaliady. Ale jak to wszystko powstaje? Będziecie to mogli zobaczyć na własne oczy. Doświadczony rymarz Anatol Wojtkowiak przemieni na Państwa oczach kawałek skóry w prawdziwe siodło!
 • „Końska stołówka” – producent pasz, dietetyk, technolog żywności
  Pewnie każda osoba zapytana o to, co koń je, odpowie, że owies siano. Otóż nie tylko. O tym co konie jedzą opowiedzą specjaliści z firmy Opti Feed, specjalizującej się w zdrowym i kompleksowym żywieniu koni.
 • „Końskie SPA” – rehabilitant, luzak
  Jeśli myślisz, że tylko ludzie korzystają z zabiegów regeneracyjnych – jesteś w błędzie. Jeśli nie wierzysz, że konie też korzystają z solarium, masaży, akupunktury, maseczek regeneracyjnych czy lamp na podczerwień, nie może Cię zabraknąć w pawilonie Polskiej Hodowli przy stoisku Pauliny Puchały – końskiej masażystki.
 • „Koński dom” – hodowca koni, manager stajni
  Koński dom, czyli stajnia. W Pawilonie Polskiej Hodowli będziecie Państwo mieli niepowtarzalną okazję do odwiedzenia prawdziwej stajni. Dowiecie się także co to jest lizawka, poidło, siatka na siano, itp.
 • „Końska szkoła” – trener, zawodnik, hipoterapeuta
  Na Cavaliadzie, to chyba będzie najliczniejsza grupa przedstawicieli tych „końskich” profesji. Zawodników i ich trenerów z pewnością nie zabraknie, jednak pewnie ciężko będzie z nimi porozmawiać. Dlatego zapraszamy do odwiedzenia naszej „Końskiej szkoły”, gdzie czeka na Państwa znany trener – Pan Jerzy Sawka oraz instruktorzy, zawodnicy i hipoterapeuci z Fundacji Stworzenia Pana Smolenia.
Przewiń do góry