MŚMK w skokach przez przeszkody, Lanaken 2017 – zakwalifikowane konie

Ostatecznie na tegoroczne MŚMK w skokach przez przeszkody zostały przyjęte przez Komitet Organizacyjny następujące konie oraz polscy zawodnicy:

5 latki

1. Ogier Neymar de Reve (ex Nabab Levisto) hol. (Nabab de Reve BWP – Urte hol. / Levisto hol.), własności Andrzeja Okły, zawodnik to Krzysztof Okła.

6 latki

1. Klacz Baika Cot Chat s.f. (Diamant de Semilly s.f. – Nacre de Presle s.f. / Damiro KWPN), własności Nikolasa Nouwena, a zawodnik to Wiesław Nowak.
  2. Klacz Dacara E hol. (Cancara hol. – Virginia E hol. / Caretino hol.), własności zawodniczki Cassandry Orschel.

Trzeba dodać, że w tym roku na MŚMK w Lanaken 2017 wystartuje także 5-letni holsztyński Can Ya Mecan (w języku polskim imię to oznacza – „Za górami, za lasami”), o pochodzeniu Corrado – m. po Cassini I. Ogier ten pod Łukaszem Appelem zdobył tytuł mistrza podczas MPMK w roku 2016, a w Lanaken wystartuje pod Rene Tebbelem – zawodnikiem, który przez lata reprezentował barwy Niemiec, a obecnie Ukrainy. Kwalifikację do MŚMK Can Ya Mecan zdobył plasując się bardzo wysoko w tegorocznym Bundeschampionacie w kategorii koni 5-letnich, w zawodach tych w ostatecznej klasyfikacji zajął 4. pozycję (wysokość przeszkód do 135 cm.). Dosiadany był przez zawodnika francuskiego Alexandre Boursiera.
Can Ya Mecan jest ogierem uznanym i ma prawo kryć w rasach sp i wlkp. Stanowi własność obywatela polskiego Yassera Hemi.