Sędzia zagraniczny podczas MPMK 2013 w skokach przez przeszkody

W tym roku, podczas skokowych Mistrzostw Polski Młodych Koni, oceniane na styl będą konie dwóch kategorii wiekowych: 4 i 5 letnie, te o rok starsze będą walczyły o miano najlepszego w tradycyjnych konkursach.
Wszystkie konkursy stylowe będą sędziowane przez jednego sędziego polskiego oraz jednego zagranicznego. Na tegoroczne MPMK został zaproszony Joachim Geilfus, który jest uznanym sędzią niemieckim.

W tym roku Joachim Geilfus był Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej Finału Pucharu Świata w Goeteborgu a także przewodniczył komisji na wielu zawodach 5*, między innymi, w Lipsku, Zurichu, Hamburg Derby czy Wiesbaden.
Od 12 lat ocenia młode konie na Bundeschampionacie i od około 10 komentuje przejazdy podczas finałowych konkursów niedzielnych. Jest także sędzią na imprezach związków hodowlanych. Regularnie sędziował konie uczestniczące w Czempionacie Hanowerskim, Oldenburga, od czasu do czasu także Holsztyńskim czy zawodach dla młodych koni w Austrii.
Jest jednym z niemieckich sędziów posiadających uprawnienia 4 stopnia, piastuje funkcje Wiceprzewodniczącego Niemieckiego Komitetu Skokowego oraz Sekretarza Generalnego Niemieckiego Klubu Sędziów.

Przewiń do góry