Sprawy związkowe

Struktura PZHK

 

Zarząd
Polskiego Związku Hodowców Koni

Prezydium Zarządu PZHK

PrezesPaweł Mazurek
WiceprezesiRyszard Pietrzak (Związek Hodowców Koni Ras Zimnokrwistych), Tomasz Siergiej (ZZHK Szczecin)
SekretarzKrzysztof Kierzek (Związek Hodowców Polskiego Konia Szlachetnego Półkrwi)
CzłonkowieAndrzej Derlecki(Pomorski Związek Hodowców Koni), dr Zenon Podstawski (MZHK Kraków), Andrzej Ślepowroński (WZHK Białystok)

Członkowie Zarządu PZHK

Andrzej Bieńko (OZHK Rzeszów), Mieczysław Janczyk (Polski Związek Hodowców Konia Huculskiego), Robert Jedliczka (OZHK Kielce), Bogdan Kuchejda (Ś‑OZHK Katowice), Adam Kowalczyk (WZHK Warszawa), Henryk Kuhn (W‑MZHK Olsztyn), Krzysztof Lik (OZHK Łódź) Marek Piętka (ZHK-ZL), Jan Słomiany (Związek Hodowców Koników Polskich), Henryk Sobiechowski (LZHK Lublin), Jacek Soborski (KPZHK Bydgoszcz), Henryk Święcicki (ZHKWlkp Gniezno), Jerzy Urbański (Polski Związek Hodowców Koni Małopolskich)

Komisja Rewizyjna

PrzewodniczącyJerzy Białobok
Zastępca PrzewodniczącegoJerzy Gawarecki
SekretarzMariusz Makowski
CzłonkowieWładysław Brejta, Henryk Strzelecki

Sąd Koleżeński

PrzewodniczącyJanusz Żurek
Zastępca PrzewodniczącegoMarek Jóźwiakowski
SekretarzStefan Wiluś
CzłonkowieMarek Murawski, Dariusz Ogórek

Komisja Koordynacyjna PZJ – PZHK

PrzewodniczącaIwona Maciejak
Członkowie:

  • ze stro­ny PZJ: Rudolf Mrugała, Zdzisław Peczyński, Andrzej Sałacki
  • ze stro­ny PZHK: Krzysztof Kierzek, Tadeusz Kodź, Bogdan Kuchejda, Henryk Święcicki

Komisje Ksiąg Stadnych

Rasa Wielkopolska

PrzewodniczącyHenryk Święcicki
WiceprzewodniczącyJarosław Lewandowski
CzłonkowieLeszek Garstka, Stanisław Jóźwiakowski, Andrzej Matławski, Dorota Witkowska, Agnieszka Zielińska

Polski Koń Szlachetny Półkrwi

PrzewodniczącyJarosław Lewandowski
WiceprzewodniczącyJarosław Szymoniak
CzłonkowieJanusz Bobik, Roman Drabiński, Krzysztof Kierzek, Bogdan Kuchejda, dr Jacek Łojek

Rasa Małopolska

PrzewodniczącyBogdan Kuchejda
WiceprzewodniczącyKatarzyna Wiszowaty
CzłonkowieAndrzej Bieńko, Bogusław Dąbrowski, Andrzej Kosior, Zenon Podstawski, Agnieszka Szymańska

Rasa Śląska

PrzewodniczącyJanusz Lawin
WiceprzewodniczącyPaulina Peckiel
CzłonkowieBeata Kapica, Katarzyna Komandera, Paweł Mazurek, Grzegorz Świątek, Maciej Wyszomirski

Polski Koń Zimnokrwisty

PrzewodniczącyMichał Masłowski
WiceprzewodniczącyMarek Niewiński
CzłonkowieAdam Domżała, Barbara Galuba, Andrzej Kopczyk, Ryszard Pietrzak, Marzena Woźbińska

Arden Polski

PrzewodniczącyAndrzej Derlecki
WiceprzewodniczącyMarzena Woźbińska
CzłonkowieWojciech Ganowicz, Jerzy Gawarecki, Andrzej Kopczyk, Henryk Kuhn, Robert Rożko

Rasa Huculska

PrzewodniczącyMarek Gibała
WiceprzewodniczącyAndrzej Goraus
CzłonkowieWładysław Brejta, Mieczysław Janczyk, Andrzej Kosior, Paulina Peckiel, Teresa Pracuch

Rasa Konik Polski

PrzewodniczącyJan Słomiany
Wiceprzewodniczącyprof. Zbigniew Jaworski
CzłonkowieWojciech Ganowicz, Katarzyna Igielska, Tadeusz Jezierski, Patrycja Wojciechowska, Marek Żuławski

Kuce i konie małe

Przewodniczącyprof. Ryszard Kolstrung
CzłonkowieJerzy Kołodziejka, Grażyna Kujawska, Janusz Lawin, Monika Kania Piątkowska, Joanna Szulowska, Lilianna Zięba

Rada Hodowlana

Przewodniczącyprof. Zbigniew Jaworski
Wiceprzewodzniczącydr Jacek Łojek
CzłonkowieAndrzej Derlecki, Marek Gibała, prof. Ryszard Kolstrung, Bogdan Kuchejda, Janusz Lawin, Jarosław Lewandowski, Michał Masłowski, Jan Słomiany, prof. Anna Stachurska, Henryk Święcicki

Kapituła Odznaczeń

PrzewodniczącyAndrzej Woda
CzłonkowieWładysław Brejta, Janusz Lawin, Andrzej Matławski, Henryk Strzelecki

Hodowca i Jeździec