Cavaliada Poznań 2014 – podsumowanie

Cavaliada Poznań 2014 za nami. Już trzeci rok z rzędu, dzięki zaangażowaniu Polskiego Związku Hodowców Koni i Agencji Nieruchomości Rolnych, Cavaliadzie towarzyszyły pokazy koni polskiej hodowli. Do Poznania, z najlepszych państwowych i prywatnych stad i stadnin z całej Polski, przyjechało w sumie kilkadziesiąt koni różnych ras, które przez cztery dni trwania Cavaliady można było oglądać w Pawilonie Polskiej Hodowli oraz na arenie B.

W sobotni wieczór odbył się uroczysty pokaz, podczas którego na arenie głównej pojawiło się naraz ponad 50 koni, prezentowanych w ręku pod siodłem i w zaprzęgach. To bez wątpienia największy tego typu pokaz w Polsce, a być może nawet i w Europie.

W ramach Akademii Hodowcy i Jeźdźca (dawniej Uniwersytetu Jeździeckiego) w Pawilonie Polskiej Hodowli odbyły się także praktyczne warsztaty i pokazy, prowadzone przez znanych i poważanych specjalistów, m.in. pokaz naturalnych metod pracy z końmi, nauka jazdy konnej, pokaz masażu i stretchingu czy pielęgnacji koni. Najmłodsi uczestnicy Cavaliady mogli również tam spróbować swoich sił w siodle. Być może wśród nich byli przyszli mistrzostwie Polski? Kto wie…

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w promocję koni polskiej hodowli w ramach Pawilonu Polskiej Hodowli.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznej poznańskiej edycji Cavaliady.

Scroll to Top