Po raz kolejny ślązaki górą!

W dniach 14-16 sierpnia w Bogusławicach odbyły się międzynarodowe zawody klasy CAI2*, w ramach których rozegrano Mistrzostwa Polski w Powożeniu.

Miło nam poinformować, iż srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski wywalczył Rafał Wojtacha, powożący parą swoich koni rasy śląskiej: Eros śl. (Burgund – Estonia / Dudek) hod. Mirosława Jarmuża i Respekt śl. (Jogurt – Renatka / Butanol) hod. SO Książ, które w tych zawodach były najlepszymi końmi polskiej hodowli. Za swoje osiągnięcie zawodnik otrzymał nagrodę Prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni, którą wręczył członek Zarządu PZHK p. Mirosław Sadowski.

Kolejny sukces na swoim koncie zaliczył również Bartłomiej Kwiatek – zawodnik Stada Ogierów Książ, który startował w kategorii zaprzęgów jednokonnych CAI2*. Dwa bardzo dobrze zapowiadające się ogiery – 6-letni Bazyli (syn słynnego Lokana śl. od klaczy Bazylia / Palant śl.), oraz 7 -letni Sonet (Dastin xx - Sorbona / Bojkot śl.) – złoty medalista BMW HPP Cavaliada – zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce!
Zwycięstwo było podwójne nie tylko z racji dwóch pierwszych miejsc, ale także z powodu jednoczesnego zagrania koni do Mistrzostw Świata Młodych Koni, które odbędą się w węgierskim Mezohegyes. Zawodnik SO Książ jest jedynym, który zagrał na Mistrzostwa już cztery konie! Warto wspomnieć, że wszystkie cztery – dwie klacze Lawenda (Arabetto śl. – Lokana śl. / Glöckner old.) i Frezja (Regiment śl. – Fuksja śl. / Jogurt śl.) oraz Sonet i Bazyli pochodzą z elitarnej hodowli koni śląskich SO Książ.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: SO Bogusławice
Źródło: SO Bogusławice
Źródło: SO Bogusławice
Źródło: SO Bogusławice
CAI2* Bogusławice, og. Bazyli hod. SO Książ, wł. Grzegorz Świątek fot. Justyna Dera
CAI2* Bogusławice, og. Bazyli hod. SO Książ, wł. Grzegorz Świątek
fot. Justyna Dera

Przewiń do góry