Kwalifikacja klaczy do ZT Klikowa

Informujemy, iż kwalifikacja klaczy ras szlachetnych do 60-dniowego stacjonarnego treningu zaprzęgowego w Zakładzie Treningowym Klikowa odbędzie się w dniu 16 marca 2021 r. Rozpoczęcie planowane jest na godz. 11:00.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia wszystkim uczestnikom imprezy, należy w trakcie jej trwania bezwzględnie przestrzegać zaleceń związanych z pandemią COVID-19. Należy pamiętać o stosowaniu szczególnych środków ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, częsta dezynfekcja rąk) oraz zachowaniu dystansu społecznego minimum 1,5-2 m. Wszystkich właścicieli klaczy oraz gości prosimy o rezygnację z przyjazdu w przypadku, gdy nie czują się w pełni zdrowi lub mają objawy takie jak: kaszel, duszność, gorączka itp. Prosimy o zastosowanie się do powyższych zaleceń i z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

W przypadku pytań związanych z dowozem klaczy na teren ośrodka, prosimy o kontakt z przedstawicielem „Klikowskiej Ostoi Polskich Koni” – kierownik obiektu Pani Małgorzata Baca tel. +48 888-127-102.

W związku z występowaniem wirusa EHV-1 prosimy o zachowanie środków ostrożności takich jak stałe monitorowanie stanu zdrowia koni i zwracanie uwagi na ewentualne wystąpienie charakterystycznych objawów klinicznych (gorączka, wypływ surowiczy z nosa i worków spojówkowych, objawy niezborności ruchowej), przestrzeganie właściwych zasad higieny podczas obsługi koni i ich transportu, a także ograniczenie do minimum kontaktów pomiędzy końmi i obsługującymi je osobami.

Przewiń do góry