Kwalifikacja ogierów ras szlachetnych

Polski Związek Hodowców Koni informuje, że w dniach 13-14 kwietnia 2023 r. w Stadninie Koni Racot odbędzie się kwalifikacja młodych ogierów ras szlachetnych do hodowli i polowego treningu wierzchowego i zaprzęgowego. W tym samym terminie odbędzie się również kwalifikacja do hodowli ogierów po alternatywnych próbach użytkowości (sport, MPMK). Przypominamy, że właściciel zobowiązany jest zgłosić ogiera do właściwego OZHK/WZHK, a następnie dokonać opłaty na numer konta 68 1240 6175 1111 0000 4571 0410.

Zgłoszenia ogierów na kwalifikację oraz ogierów po alternatywnych próbach użytkowości przyjmowane będą do 31 marca 2023 r.. Istnieje możliwość zgłoszenia ogiera po tym terminie – w takim przypadku opłata kwalifikacyjna jest wyższa i musi zostać uiszczona najpóźniej do 6 kwietnia 2023 r.

Późniejszy termin tegorocznej kwalifikacji jest spowodowany m.in. wprowadzeniem zmian do programów hodowlanych koni ras szlachetnych, według których przeprowadzany jest coroczny nabór ogierów. Zgodnie z propozycjami zmian zgłoszonymi do zatwierdzenia przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, do zbliżającej się kwalifikacji będą mogły przystąpić ogiery, które ukończyły minimum 30 miesięcy (nie starsze niż 3-letnie- rasa wlkp, sp oraz rasy zagraniczne, nie starsze niż 4-letnie- rasa małopolska, a w przypadku ogierów rasy wielkopolskiej POZG spełniających wymagania wzorca biometrycznego nie starsze niż 4-letnie).

Prosimy o śledzenie dalszych komunikatów dotyczących kwalifikacji na stronie www.pzhk.pl i w mediach społecznościowych.

Zgłoszenia ogierów po alternatywnych próbach użytkowości prosimy kierować do p. Anny Cuber na adres cuber, tel. 503-123-654. W razie pytań prosimy o kontakt z p. Justyną Ziębą, e-mail: zieba, tel. 505-832-560.

Scroll to Top