Nevados S wciąż w grze

Budowanie formy sportowca to zawsze jest wymagające zajęcie, a jak sportowców jest dwóch, czyli koń i jeździec, to rzecz jest dodatkowo trudniejsza. Nevados S sp, 2008 (Calvados Z – Nestia S sp / Romualdo KWPN) wybitny skoczek z paszportem PZHK, wyhodowany przez Stanisława Szurika wygrał Grand Prix (155 cm) na zawodach CSIO3* – NC EEF RG Kronenberg (18-21.05.). Był najlepszy wśród 55 startujących koni w tym konkursie. Jest to jego pierwszy w tym roku znaczący sukces.

Nevados S w sezonie 2022 brał udział w ponad 35 międzynarodowych konkursach, a sezon zakończył bardzo trudną listopadową rywalizacją Play OFF w Pradze – CSI5* – GCT/GCL. Oglądając go na żywo w stolicy Czech widać było, że sezon 2022 był dla niego bardzo wymagający. Miło oglądać końskich sportowców na wielu hipodromach, na różnych kontynentach świata (taka była idea Jana Topsa twórcy GCT/GCL), ale wysiłek i przeciążenia związane ze zmianami miejsca, różnymi rodzajami transportu, różnym klimatem i wilgotnością powietrza dają się we znaki nie tylko zawodnikom, ale także koniom. Po startach w Pradze Nevados S miał kilkumiesięczny odpoczynek, a pierwszymi startami międzynarodowymi był kwietniowy Kronenberg i jednogwiazdkowe CSI.

Z pewnością jedną z najważniejszych imprez w tym roku, do których przygotowują się najlepsi skoczkowie, są Mistrzostwa Europy w Mediolanie rozgrywane na słynnym ippodromo Snai San Siro w dniach 30.08.-3.09. Mam nadzieję, że zobaczymy naszego ogiera w ekipie Belgii.

Poniżej link do ME seniorów w skokach przez przeszkody 2023:

Scroll to Top