MPMK 2023 w WKKW – zgłoszenia

Już w najbliższy weekend w dobrze znanym ośrodku sportowym KJ Facimiech odbędą się Mistrzostwa Polski Młodych Koni we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Ta dyscyplina nie jest łatwa, ale najbardziej wszechstronna, która wymusza na zawodniku wyjście z treningami z hali i szkolenie konia na zewnętrznym torze lub nawet w lesie. Przedstawiamy listę koni zgłoszonych i zakwalifikowanych do MPMK lub zawodów otwartych dla młodych koni WKKW.
Może wśród nich będzie kolejny Rosveel T hodowli SK Racot? Koń ten pod koniec sezonu 2022 został włączony do składu olimpijskiego jako drugi koń znanej zawodniczki niemieckiej Sandry Auffarth. Następnie został sprzedany i obecnie dosiada go chiński zawodnik WKKW Huadong Sun, trenowany przez Jana Lipsa z Holandii. Huadong startował na IO w Tokio 2021.

Wracając do tegorocznych MPMK WKKW – Facimiech to ośrodek sportowo-hodowlany prowadzony rodzinnie przez Joannę Mandecką-Turczyńską, Jacka Turczyńskiego, a wspiera ich córka Jagoda Turczyńska. Miłośnicy WKKW dobrze znają to miejsce, wielokrotnie je odwiedzając podczas zawodów, ale czy znają jego historię? Warto pochylić się nad historią tego ośrodka napisaną z serca, ale i z wieloma faktami, jak krok po kroku, budowany był ośrodek, w którym cały czas coś się dzieje, cały czas są organizowane zawody. O historii Facimiechu słów kilka: https://www.kjfacimiech.pl/osrodek/historia/.

Zapraszamy na MPMK w WKKW 2023, kierunek Facimiech!

Scroll to Top