Olimpijskie akcenty na Cavaliadzie

Z inicjatywy Polskiego Związku Hodowców Koni podczas grudniowej Cavaliady w Poznaniu zorganizowane zostało spotkanie – konferencja z udziałem Beaty Stremler i Pawła Spisaka – polskich reprezentantów na Igrzyska Olimpijskie w Londynie oraz Bartłomieja i Weroniki Kwiatków – uczestników ostatnich Mistrzostw Świata w zaprzęgach jednokonnych w Portugalii.
Konferencję prowadzili Magdalena Grzywa (rzecznik prasowy Cavaliady) oraz Wojciech Markowski (sędzia olimpijski) i Piotr Helon (szef Komisji Powożenia PZJ).

Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mediów i publiczności. Ponadto, podczas sobotnich i niedzielnych zawodów, PZHK wręczył nagrody dla hodowców polskich koni oraz czeki dla reprezentantów – zawodników, startujących na ostatnich Mistrzostwach Świata w powożeniu w Lizbonie i Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, a byli to: Bartłomiej Kwiatek i Lokan śl. hod. SO Książ, Weronika Kwiatek  i Bartnik wlkp. hod. SK Pępowo, Adrian Kostrzewa i Laszka sp hod.  Bogdana Jankowskiego oraz drużyna olimpijska: Beata Stremler (Martini wlkp, hod. Krzysztof Pejka), Paweł Spisak (Wag sp, hod. SK Moszna). Zabrakło niestety Katarzyny Milczarek (Ekwador sp, hod. SK Rabenhof) oraz Michała Rapcewicza (Randon sp, hod. SK Moszna), który w piątek i sobotę brał udział w pokazowym treningu ujeżdżeniowym.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z Cavaliady.

Przewiń do góry