WEG – kolej na WKKW i rajdy długodystansowe

Ekipa naszych dresażystów jest już w drodze do domu. Ich miejsce na czworoboku zajęli wkkw-iści. Wczoraj rozpoczęła się pierwsza próba ujeżdżenia, w której wystartowało dwóch naszych zawodników: Jerzy Krukowski – aktualny v-ce Mistrz Polski i Marta Dziak-Gierlicz. Oboje startowali na koniach polskiej hodowli. Apokalipsa „M” sp (Paradys KWPN – Amhara sp / Le Voltaire KWPN), którą dosiada Jerzy Krukowski, to 11-letnia klacz wyhodowana w SK Moszna. Na tej klaczy, w zeszłym roku, zawodnik zdobył Mistrzostwo Polski, w tym wywalczył srebro. Vacat m (Veritas 6 xo – Valagia xx / Chiavari xx) Marty Dziak-Gierlicz to małopolski 14-letni wałach hodowli SK Janów Podlaski. Ostatnim ogromnym sukcesem tej pary było trzecie miejsce w bardzo trudnym 3-gwiazdkowym konkursie CCI3* rozegranym podczas tegorocznego Strzegom Horse Trials.

Czworobok lepiej pokonała Marta Dziak-Gierlicz, uzyskując wynik 58,11%, co daje jej jak na razie 39. miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Przed nami jeszcze start Jacka Jeruzala.

Starty kontynuują polscy zawodnicy reinigu i para-ujezdżenia. Wczoraj odbyła się między innymi druga indywidualna kwalifikacja w reinigu, w której wziął udział Rafał Dolata. Otrzymał 211 punktów i zajął 18 pozycję. Przypomnijmy, że w klasyfikacji drużynowej Polska jest na 11. miejscu z łącznym wynikiem 632 punktów.

Także wczoraj wystartowali zawodnicy rajdów długodystansowych. Na karkołomnym dystansie 160 kilometrów wystartowała Kamila Kart i Ryszard Zieliński. Czekamy na wyniki.