Sukcesy polskich koni na Międzynarodowych Zawodach WKKW w Sopocie

3-5 października odbyły się międzynarodowe zawody WKKW w Sopocie. W konkursach jedno- i dwugwiazdkowych bardzo dobrze zaprezentowały się polskie konie.

W konkursie rangi jednej gwiazdki dwa pierwsze miejsca zajął Paweł Spisak. Wygrał na kasztanowatym Banderasie sp (Moravia westf. – Babilonia xx / Jape xx) hodowli Romana Drabińskiego. Jest to kolejny dobry wynik pary, która zasłynęła brązowym medalem Mistrzostw Świata sześciolatków, rok temu w Lion d’Angers. Drugie miejsce zajął na klaczy wyhodowanej w Stadninie Koni Iwno – Stronie II sp (Cajero hol. – Strzała xx / Saphir xx). Trzecie miejsce zajął Łukasz Kaźmierczak na Godecji wlkp (Quamiro hol. – Gardenia wlkp / Mangan xx) hodowli Stadniny Koni Racot.

W konkursie rangi dwóch gwiazdek z dobrej strony pokazał się wyhodowany w Janowie Podlaskim Rozmaryn m (AA) (Devin du Maury xo – Robinia m / Emetyt m). W mocnej stawce zagranicznych koni, Arturowi Społowiczowi, udało się na nim zająć czwarte miejsce. Tuż za nim uplasował się wyhodowany w Stadninie Koni Walewice Huzar m (AA) (Jalienny xo – Huanita m / Toledo xx). Po niedawnym nieudanym występie w Strzegomiu, należy również odnotować, dziewiąte miejsce pary Jacek Gałczyński i Promesa wlkp (Quamiro hol. – Parada wlkp / Czynel xx) wyhodowanej w Stadninie Koni Racot.

W konkursie rangi trzech gwiazdek mniej obsadzonym w polskie konie wartym odnotowania jest jedynie wynik Pawła Warszawskiego i Fuksji  wlkp (Contender Son sp – Flawa wlkp / Island wlkp) wyhodowanej przez Henryka Święcickiego. Po ujeżdżeniu para ta zajmowała piąte miejsce. Punkty karne za przekroczenie normy czasu na crossie i trzy zrzutki na parkurze zaprzepaściły szanse na dobry wynik.

Ciekawy jest fakt, że prawie wszystkie konie, o których mowa powyżej za wyjątkiem Banderasa i Fuksji, zostały wyhodowane w państwowych stadninach.

Przewiń do góry