Pierwsza aukcja polskich koni wierzchowych

Podczas Cavaliady w Poznaniu odbyła się pierwsza od lat aukcja polskich koni wierzchowych, organizowana pod hasłem „Teraz Polskie Konie”. Pomysłodawcą aukcji był Polski Związek Hodowców Koni oraz Agencja Nieruchomości Rolnych, a głównym celem promocja polskich koni wierzchowych, które jakością nie ustępują koniom hodowli zagranicznej.

Na aukcji wystawionych zostało 14 koni z całej Polski, zarówno ze stadnin państwowych, jak i prywatnych. Konie prezentowane były w ręku i pod siodłem na parkurze konkursowym, co bez wątpienia było wspaniałym testem zachowania w nowym miejscu i przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Kupujący mieli także możliwość dosiadania koni. Organizatorzy zapewnili na miejscu lekarzy weterynarii, którzy na życzenie klientów przeprowadzali kompleksowe badanie kupno=sprzedaż.

W Poznaniu nie doszło do sfinalizowania żadnej transakcji. Zainteresowanych jednak nie zabrakło i trwają obecnie ostateczne negocjacje między wystawcami i kupującymi, między innymi koni wystawionych przez SK Racot, SK Prudnik i SK Janów Podlaski.

Teraz Polskie Konie

Scroll to Top