Wojciech Markowski nie żyje

W poniedziałek 5 stycznia przegrał walkę z rakiem najlepszy polski sędzia ujeżdżeniowy pan Wojciech Markowski. Sędziował konkursy na najważniejszych międzynarodowych zawodach, jak: Igrzyska Olimpijskie Ateny 2004, Mistrzostwa Świata Akwizgran (Aachen) 2006, a także Mistrzostwa Europy 1991, 1995, 199, 2001, 2003 i 2009. Niewielu jednak wie, że sprawdził się nie tylko jako sędzia, ale także jako delegat techniczny. Był delegatem podczas Jeździeckich Mistrzostw Świata w Londynie oraz Kentucky. Tę samą funkcję miał pełnić w podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Polski Związek Hodowców Koni kilkakrotnie korzystał z wiedzy p. Wojciecha Markowskiego, czy to przy ustalaniu zasad kategoryzacji ogierów startujących w ujeżdżeniu czy regulaminów konkursów dla młodych koni. Kilkakrotnie sędziował także MPMK. Nie należy zapominać, że prowadził kliniki ujeżdzeniowe i dla wielu był autorytetem w tej dziedzinie.

Chcielibyśmy pokazać serię zdjęć p. Wojciecha Markowskiego z polskich MPMK wykonanych przez Ewę Wojtczuk. Jedno jest pewne – trudno będzie go zastąpić.

Polski Związek Hodowców Koni

Scroll to Top