Małe gwiazdy z Sierakowa pośród wielkich gwiazd z Europy

W dniach 13-17 maja Grupa Andrzeja Woźniaka ze Stada Ogierów w Sierakowie (Zakład PR-H Gałopol, Sp. z o.o. pod nadzorem ANR) występowała przed 44 tysiącami ludzi podczas 25-lecia międzynarodowego festiwalu hipicznego w Wels – Austria 2015. Podczas kilku dni zaprezentowano 530 koni, a wśród nich 5 klaczy –  koników polskich ze stada ogierów w Sierakowie – pod (a w niektórych akrobacjach nawet nad) młodzieżą w widowiskowych akrobacjach. Wels to miasto położone w północnej części Austrii, oddalone od Sierakowa o 800 km, ale dzięki uprzejmości OHZ w Kamieńcu Ząbkowickim i SO Książ nasza 10 osobowa i 5-konna delegacja mogła zatrzymać się na nocleg na uroczym terenie Stada Ogierów Książ.

W programie oprócz naszego występu odbyły się pokazy takich gwiazd jak: Trupa Jehol – Jean-Louis Cannelle, Paul de Oliveira, Team Egetemayr, Grupa woltyżerska Ingelsberg EV –  wielokrotni Mistrzowie Niemiec, Leo Holcknecht – Mistrz Świata we władaniu lasso, Nina Lill -w pokazie westernowym, Tatjana Früh i wiele innych pokazów wierzchowych i zaprzęgowych.

Oprócz gali pokazów odbył się Europejski Czempionat Koni Czystej Krwi Arabskiej ECAHO oraz konkursy ujeżdżenia skoków przez przeszkody i WKKW. Pośród 230 wystawców także SO Sieraków zaprezentowało się ze swoim stoiskiem. Warto nadmienić, że organizatorzy przy zaproszeniu zadeklarowali pokrycie kosztów dojazdu zakwaterowania ludzi i koni oraz stoiska promocyjnego.

Nasza młodzież i koniki (najmłodsza nasza amazonka – 8 letnia Marysia) spodobały się szerokiej publiczności, a najbardziej młodszej części widowni. Była to wspaniała przygoda i świetna okazja do promocji nieznanej na tym terenie rasy konik polski w pokazach z dziećmi, co tym bardziej powodowało wzmożone zainteresowanie i nawiązanie kontaktów z przyszłymi klientami. Był to kolejny udany wyjazd sierakowskich koników na dużą międzynarodową imprezę hipiczną. Stado Ogierów w Sierakowie od kilku lat promuje koniki polskie na największą skalę w Europie, zarówno w użytkowaniu wierzchowym z dziećmi jak i w zaprzęgach, co z pewnością wpłynie na wzrost zainteresowania naszą rasą rodzimą o wielu cennych walorach przydatnych w hodowli i użytkowaniu.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią fotograficzna z tej uroczystości na facebooku.

 

Przewiń do góry