Młode konie w Drzonkowie

Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od Mistrzostw Polski Młodych Koni w skokach przez przeszkody. Tegoroczne championaty będą po raz pierwszy rozgrywane na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie k. Zielonej Góry.
Ale to nie jedyna nowość, bowiem równolegle przeprowadzony zostanie Ogólnopolski Czempionat Hodowlany koni rasy polski koń szlachetny półkrwi (sp) w skokach luzem oraz Ogólnopolski Czempionat Porównawczy koni rasy małopolskiej (m), wielkopolskiej (wlkp) i polskiego konia szlachetnego (sp) w skokach luzem. Ponadto odbędzie się druga edycja Grand Prix Ogierów. Jednak na szczególną uwagę i pochwałę zasługuje pula nagród. Organizatorzy (Polski Związek Hodowców Koni, Polski Związek Jeździecki oraz Lubuski Związek Jeździecki) zapewnili rekordową jak na historię MPMK gratyfikację finansową, która wynosi blisko 120.000 złotych!!!

Od 21 do 23 sierpnia na hipodromie w Drzonkowie będziemy mogli śledzić rywalizację ponad 250 najlepszych młodych koni, zarówno hodowli polskiej jak i zagranicznej. Arbitrami stylu będą Andrzej Matławski, dr Nils-Christian Hakert oraz Rudolf Mrugała, a projekty torów przeszkód wyjdą spod ręki gospodarza Łukasza Jankowskiego.

MPMK 2015 objął honorowym patronatem Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w bardzo bogatym i atrakcyjnym programie imprezy.

SKOKI LUZEM – schemat przeprowadzania próby

Przewiń do góry