Zmarł prof. Szczepan Chrzanowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 17 października 2016 roku, zmarł prof. dr hab. Szczepan Chrzanowski wieloletni kierownik Zakładu Hodowli Koni i nauczyciel akademicki Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie. Człowiek niezwykle pracowity, posiadający ogromną wiedzę, którą chętnie dzielił się ze wszystkimi, a także nieustannie pogłębiał. Był jednym z nielicznych ludzi łączących wiedzę teoretyczną z praktyką, czy to dotyczącą hodowli koni, ich żywienia czy rolnictwa.

Dla nas i dla Polskiego Związku Hodowców Koni Profesor był wielkim wsparciem. Brał udział w tworzeniu programów hodowli koni rasy wielkopolskiej i polskiego konia szlachetnego półkrwi, a także programów prób dzielności ogierów. Od 2012 r. przewodniczył Radzie Hodowlanej PZHK oraz przez dwie kadencje Komisji Księgi Stadnej koni rasy wielkopolskiej. Został wyróżniony Złotą Odznaką PZHK. W naszej pamięci pozostanie na zawsze jako wielki autorytet z wielkim poczuciem humoru.

Składamy wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim. Wszystkim nam będzie Go bardzo brakowało.

Msza żałobna zostanie odprawiona w piątek 21 października o godz. 11:00 w Kościele Św. Katarzyny przy ul. Fosa 17 w Warszawie.

profesor_chrzanowski

Przewiń do góry