10. Festiwal Jeździecki Baborówko

W dniach od 30 czerwca do 2 lipca do Baborówka zjadą najlepsi polscy zawodnicy i światowe gwiazdy, by rywalizować w międzynarodowych zawodach w WKKW oraz w Mistrzostwach Polski Seniorów w tej konkurencji. Oprócz sportowych emocji na najwyższym poziomie, publiczność w Baborówku będzie mogła skorzystać w licznych dodatkowych atrakcji rodzinnych.

Wymagający program sportowy

Podczas 10. Festiwalu Jeździeckiego Baborówko rozegrane zostaną 4 konkursy międzynarodowe. W ramach klasy CIC3* zawodnicy rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski WKKW 2017, a w ramach konkursu CCI3* jeźdźcy powalczą w ostatniej kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Europy. Ponadto odbędą się  konkursy krajowe CNC P i CNC L, w których wystartuje młodzież oraz doświadczeni zawodnicy na młodych koniach.

W ramach programu sportowego w piątek 30 czerwca rozegrana zostanie próba ujeżdżenia, w sobotę 1 lipca zawodnicy zmierzą się z najbardziej widowiskową próbą – crossem, a w niedzielę 2 lipca rywalizację zakończy próba skoków przez przeszkody.

Mistrzostwa Polski Seniorów WKKW po raz pierwszy w Baborówku

Rywalizacja podczas 10. Festiwalu Jeździeckiego Baborówko wyłoni Mistrza Polski WKKW Seniorów 2017. Do startu o najważniejszy tytuł sportowy w konkurencji wszechstronnego konkursu konia wierzchowego staną najlepsi polscy zawodnicy, wśród których znajdą się m.in.: Paweł Spisak, Paweł Warszawski, Mariusz Kleniuk oraz Michał Knap.

Mistrzostwa Polski Seniorów rozegrane zostaną w ramach konkursu CIC3* o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze, pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Zwycięzców poznamy podczas ceremonii dekoracji w niedzielę 2 lipca ok. godz. 15.00.

Gala Mistrzów WKKW

Festiwal Jeździecki Baborówko będzie okazją do spotkania z najbardziej utytułowanymi polskimi zawodnikami. W niedzielę 2 lipca, tuż przed dekoracją Mistrzostw Polski Seniorów, odbędzie się Gala Mistrzów WKKW, podczas której spotkamy Olimpijczyków oraz Mistrzów Polski do nawet kilkudziesięciu lat wstecz.

Spotkanie wybitnych polskich WKKW-istów będzie znakomitą okazją dla publiczności do zdobycia autografu, wymienienia doświadczeń czy odbycia rozmów o jeździectwie.

Atrakcyjny program dodatkowy

Oprócz rywalizacji sportowej na najwyższym światowym poziomie, publiczność w Baborówku będzie mogła obejrzeć liczne pokazy sportowe i rozrywkowe w ramach programu dodatkowego. W programie znajdzie się pokaz woltyżerki sportowej SJ Baborówko emocjonująca sztafeta na czas, składająca się pary jeździeckiej i samochodu BMW, rozgrywana na przeszkodzie wodnej (2 lipca), występ orkiestry Vivat! (2 lipca) czy parada powozów konnych i pojazdów historycznych (2 lipca).

Zapraszamy Państwa również do namiotu WZHK, który będzie idealnym miejscem spotkań dla wszystkich hodowców oraz miłośników koni. Podczas całych zawodów do punktu zapraszają członkowie zarządu WZHK.

Organizatorzy

Organizatorami Festiwalu Jeździeckiego Baborówko jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko oraz rodzina Święcickich, która w Baborówku oprócz dużego gospodarstwa rolnego, prowadzi Ośrodek Jeździecki Pałac Baborówko. W kameralnym Pałacu mieszczą się komfortowe apartamenty, a w zabudowaniach folwarcznych znajdują się noclegi agroturystyczne. Ponadto Pałac Baborówko oferuje naukę jazdy konnej, woltyżerkę, pensjonat dla koni oraz organizację różnego rodzaju imprez okolicznościowych i integracyjnych.

Przewiń do góry