Premiera oficjalnego katalogu aukcyjnego Święta Konia Arabskiego

Oficjalny katalog aukcyjny Pride of Poland i Summer Sale jest już gotowy. A w nim lista 25 koni biorących udział w aukcji głównej, 29 klaczy wystawionych na sprzedaż w Letniej Aukcji Koni Arabskich wraz z czteropokoleniowym rodowodem i zdjęcia przygotowane przez najlepszych fotografów.

Katalog zostanie wydrukowany w rekordowym nakładzie aż 15 000 egzemplarzy. Będzie dystrybuowany do wszystkich najważniejszych przedstawicieli świata koni arabskich. Jego zagraniczna premiera będzie miała miejsce podczas Arabian Horse Show we francuskim Menton.

Zdjęcia koni do katalogu zostały zrobione podczas specjalnych sesji przez światowej sławy fotografa Glenna Jacobsa, Sylwię Iłendę oraz Ewę Imielską-Hebdę. Na aukcję Summer Sale zostało wystawionych 29 klaczy, w tym po osiem pochodzących ze stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie, trzy z Białki i dziesięć koni należących do prywatnych właścicieli. Dziesięć klaczy i jeden ogier pochodzące ze Stadniny Koni Janów, osiem klaczy z Michałowa, dwie z Białki oraz cztery klacze należące do prywatnych właścicieli wezmą natomiast udział w głównej aukcji Święta Konia Arabskiego – Pride of Poland 2017.

Święto Konia Arabskiego odbędzie się w dniach 11-15 sierpnia. Cztery pierwsze dni wydarzenia będą wypełnione przez atrakcje, których gospodarzem jest Stadnina Koni Janów Podlaski. W programie wydarzenia znajdą się tradycyjnie Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, aukcja Pride of Poland oraz Letnia Aukcja Koni Arabskich. Tegoroczna edycja będzie finałem obchodów 200-lecia stadniny w Janowie Podlaskim. 15 sierpnia dzień otwarty organizują Stadnina Koni Michałów oraz Stado Ogierów Białka.

Dodatkowych informacji udziela:

Przewiń do góry