Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sportowych Koni Arabskich Czystej Krwi

W dniach 1-2 lipca 2017 roku na terenie Stadniny Koni Janów Podlaski odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sportowych Koni Arabskich Czystej Krwi (International Open Ecaho Polish Championships For Sports), Memoriał Dyrektora inż. Andrzeja Krzyształowicza. Te widowiskowe i bardzo emocjonujące zawody stanowią część obchodów jubileuszu 200-lecia istnienia Stadniny Koni Janów Podlaski.

Dwa dni pełne energicznych pokazów i najpiękniejszych koni na świecie – tak w skrócie można opisać wydarzenie, które już niebawem odbędzie się w Stadninie Koni Janów Podlaski. Organizatorami Międzynarodowych Mistrzostw Polski Sportowych Koni Arabskich Czystej Krwi (International Open Ecaho Polish Championships For Sports) są Klub Jeździecki Janów Podlaski, Stadnina Koni Janów Podlaski i Agencja Nieruchomości Rolnych.

W zawodach wezmą udział konie arabskie czystej krwi zarejestrowane w PASB oraz wpisane do ksiąg stadnych akceptowanych przez WAHO/ECAHO. W ramach mistrzostw zostaną rozegrane następujące konkursy: ujeżdżenie, skoki przez przeszkody, Classic Pleasure, Native Costume, Polski Strój Historyczny, Ladies Side Saddle, Hunter Pleasure, Type&Conformation. Tytuł Classic All-Round Champion i nagrodę w ramach Memoriału Dyrektora inż. Andrzeja Krzyształowicza otrzyma jeździec, który z tym samym koniem zdobędzie największą sumę punktów ze wszystkich konkursów obowiązkowych i dodatkowych, w których startował.

W skład komisji sędziowskiej wejdą: Sławomir Pietrzak, Wacław Pruchniewicz i Alicja Poszepczyńska. Każdego dnia odbędzie się 13 konkursów. Pierwsze z nich rozpoczną się już o godzinie 7:00. Półfinały w kategoriach JUNIORZY i SENIORZY będą miały miejsce w sobotę, 1 lipca. Natomiast w niedzielę,
2 lipca odbędą się finały.

Szczegółowych informacji o całym wydarzeniu udziela:

Stadnina Koni Janów Podlaski Sp. z o.o.
biuro@skjanow.pl
tel.: (83) 341 30 09

Przewiń do góry