Weekend polskich koni

Nie tylko Farmer i El Camp, ale i Nevados S zdobywały w miniony weekend punkty do LE. Do tego doszły dobre rezultaty koni z paszportem PZHK na Mistrzostwach Europy w Strzegomiu.

O dobrych wynikach na CSI2* w Ciekocinku Farmera (hod. SK Nowielice) pod Janem Bobikiem (3 w piątek w LR i 9 w GP) oraz El Campa (hod. SK Prudnik) pod Andrzejem Opłatkiem (2 w GP) donosiliśmy na bieżąco. Teraz warto dodać, że w minioną sobotę w najważniejszym konkursie dnia (150 cm, pula nagród 38 000 Euro) podczas CSI5* w Valence drugie miejsce zajął Navados S. Przypomnijmy, że konia tego wyhodował w Polsce Stanisław Szurik. Właściciel Makrum Jumping Team dwa lata temu powierzył go do jazdy znakomitemu skoczkowi jakim jest Belg Gregory Wathelet.

Doskonale konie z paszportem PZHK spisywały się też na ME WKKW w Strzegomiu. W polskim zespole bez błędów na przeszkodach cross pokonały: Banderas (hod. Roman Drabiński, wł. Marek Jodko) pod Pawłem Spisakiem (jak wiemy, z powodu otarcia nogi nie przeszedł przeglądu przed skokami, a miał dużą szansę na miejsce w pierwszej dziesiątce), Winona (hod. i wł. Remigiusz Makowski), która pod Mariuszem Kleniukiem zajęła ostatecznie 26 miejsce oraz Grand Supreme (hod. SK Racot, wł. Paula Mańczak). Czwartym koniem w naszej ekipie, która ukończyła drużynowe ME na 9 miejscu była Fuksja (hod. i wł. Henryk Święcicki) pod Pawłem Warszawskim. Do tego w Strzegomiu pod Finką Pauliiną Swindells startował wyhodowany przez Andrzeja Skibińskiego Ferro S. Para po udanym czworoboku miała jedno wyłamanie na crossie, parkur pokonała bez zrzutek i zajęła ostatecznie 35 miejsce.

Jak widać, często polscy hodowcy i PZHK mają się czym pochwalić.


Źródło: TylkoSKOKI.pl

Scroll to Top