ME WKKW Strzegom – wręczyliśmy nagrody!

W niedzielę 20 sierpnia 2017 roku zakończyły się perfekcyjnie przygotowana, na poziomie światowym impreza sportowa – Mistrzostwa Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w Strzegomiu. Przez 4 dni widzowie na hipodromie w Morawie, a także za pośrednictwem telewizji i Internetu mogli obserwować zmagania najlepszych europejskich zawodników. Do rywalizacji przystąpiło 77 zawodników z 19 krajów i 13 drużyn narodowych.

Indywidualne zwycięstwo wywalczyła Niemka, Ingrid Klimke i 13-letni wałach Horseware Hale Bob old. (Helikon xx – Goldige / Noble Champion). Para uzyskała wynik 30,30 pkt. Srebro trafiło do jej rodaka, Michaela Junga, obecnego mistrza olimpijskiego i dotychczasowego trzykrotnego mistrza Europy. Michael Jung i fisherRocana FST (Ituango xx – Rose II / Carismo) – wynik: 32,8 pkt. Trzecie miejsce indywidualnie zdobyła Brytyjka Nicola Wilson i Bulana (Tygo – Sulana / Furore) – 35,50 pkt. Drużynowo zwyciężyła ekipa angielska.

Najlepszą polską parą, która sklasyfikowała się na miejscu 26., była 11-letnia klacz Winona sp (Love Affair han. – Waikiki / Spartakus) hodowli i własności Remigiusza Makowskiego i Mariusz Kleniuk. Prezes Polskiego Związku Hodowców Koni, Paweł Mazurek wręczył panu Mariuszowi nagrodę dla zawodnika dosiadającego Najlepszego Konia Polskiej Hodowli w ME WKKW Strzegom 2017 oraz czek na 1000 Euro. Gratulujemy polskiej parze udanego debiutu w imprezie tej rangi co Mistrzostwa Europy.

ME WKKW po raz pierwszy były rozgrywane w Polsce. Tak wyjątkowe wydarzenie stało się dla PZHK okazją, aby spojrzeć w przeszłość i przypomnieć zawodników, którzy mieli swój wkład w rozwój tej dyscypliny jeździeckiej w naszym kraju. Na mistrzostwa w Strzegomiu zaprosiliśmy drużynę, która reprezentowała Polskę podczas 15. Mistrzostw Europy WKKW w duńskim Horsens w roku 1981. Jan Lipczyński, Krzysztof Rafalak, Mirosław Szłapka i Mirosław Ślusarczyk uhonorowani zostali medalami 120-lecia Polskiego Związku Hodowców Koni. Nasi zawodnicy nie kryli wzruszenia, kiedy widzowie zgotowali im owację podczas rundy honorowej, którą odbyli powozami pod lejcą Bartłomieja Kwiatka, Justyny i Karoliny Kubańskich oraz Romana Szultki.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia zdjęć z dekoracji.


To była fantastyczna impreza! Już wkrótce opublikujemy obszerną relację z Mistrzostw Europy WKKW w Strzegomiu.

Scroll to Top