Skok po sukces… luzem

W tym roku sięgnęliśmy po rozwiązanie, które do tej pory nigdy nie miało jeszcze miejsca na Cavaliadzie i… osiągnęliśmy sukces!
Ogólnopolski Czempionat Koni Ras Szlachetnych w Skokach Luzem odbył się w sobotę, 2 grudnia. Jeszcze przed godziną 12 widownia areny B wypełniła się po brzegi publicznością, chętną do oglądania wyselekcjonowanej stawki młodych (2- i 3-letnich) koni. Jak się później okazało nie byli to widzowie przypadkowi, znakomitą większość stanowili członkowie krajowych i zagranicznych ekip startujących w rozgrywanych równolegle CSI, osoby zainteresowane znalezieniem interesujących koni do hodowli oraz sportu z Polski i zagranicy.

Rozgrywany w Poznaniu czempionat dedykowany był koniom ras: małopolskiej, wielkopolskiej oraz polski koń szlachetny półkrwi. Na płycie i w korytarzu młode konie oceniane były przez komisję w składzie: Andrzej Matławski (przewodniczący), Georg Bruns (sędzia z Niemiec) oraz Łukasz Jończyk. W czempionacie wzięło udział 15 profesjonalnie przygotowanych koni, w tym: 6 klaczy, 7 ogierów oraz 2 wałachy.

Czempionat wyłonił najlepsze konie w dwóch kategoriach wiekowych: 2-latki i 3-latki. W pierwszej z nich najwyższe noty uzyskał siwy ogier Fabergas S sp (MJT Nevados S sp – Fabreggia S sp / Regiel m) hod. Stanisław Szurik, wł. Hubert Szurik. Wiceczempionem została klacz Donna Neva S sp (MJT Nevados S sp – Donwelta S sp / Weltstein han.) hod. Stanisław Szurik, wł. Eliza Chylińska-Karpus. Z kolei wśród 3-latków triumfował gniady ogier Sir Dinken sp (Dinken hol. – Sharisma hol. / Charisma 115 hol.), którego hodowcą jest Andrzej Herrmann, a właścicielką Renata Wójcik-Matelska. Wiceczempionką została klacz Federacja S sp (Black Jack westf. – Federica S sp / Concert old.) hod. Stanisław Szurik, wł. Renata Wójcik-Matelska. Zwycięzcom przyznano premie hodowlane.

Wśród uczestników i publiczności dało się słyszeć opinię, że oto polscy hodowcy doczekali się imprezy, która nie tylko jest potrzeba, ale również służy polskiej hodowli i jej promocji. Zaś właściciele koni schodząc z płyty, już odbierali telefony od potencjalnych kupców.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Ogólnopolskiego Czempionatu Koni Ras Szlachetnych w Skokach Luzem – Cavaliada 2017.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Scroll to Top