MŚMK w ujeżdżeniu, Ermelo 2019 – brak zakwalifikowanych koni

W tym sezonie kolejny raz w holenderskiej siedzibie KWPN – Ermelo zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata Młodych Koni w ujeżdżeniu (1-4.08.). Do tych zawodów w każdym z krajów Europy odbywają się trudne eliminacje. W zależności od liczby źrebiąt urodzonych w poprzednim sezonie, a wpisanych do ksiąg danego związku hodowlanego, każdy związek zrzeszony w WBFSH ma prawo zgłosić określoną liczbę koni, które mogą reprezentować go na tych zawodach. PZHK ma prawo wystawiać po dwa konie w każdej kategorii wiekowej.

Od lat zawody te rozgrywano w tradycyjnych kategoriach wiekowych czyli 5- i 6-latków. Od trzech sezonów wprowadzono także grupę koni 7-letnich. W zawodach tych można obejrzeć wiele uznanych ogierów ujeżdżeniowych, ale także klacze i wałachy wpisane do związków hodowlanych z listy WBFSH.

W tym roku trzy konie: kl. Buenos Aires old., og. Heilne’s Zanzier DWB oraz Shadow sp starały się o przepustkę na te zawody. Ponieważ żaden z nich nie spełnił wymaganego minimum kwalifikacyjnego, nie uzyskały zgody Komisji Koordynacyjnej PZJ-PZHK na start w MŚMK. Zgodnie z regulaminem KK nie ingeruje w przypadku, gdy dany koń uzyska indywidualną zgodę na start w Ermelo lub właściciel wykupi tzw. stolik sponsorski.

Przewiń do góry