Program kwalifikacji ogierów do treningu w ZT Książ 2019

Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznej kwalifikacji ogierów rasy śląskiej do 60-dniowego treningu stacjonarnego w ZT Książ.

11 września (środa) – godz. 13:00

 1. Identyfikacja, badanie weterynaryjne ogólnego stanu zdrowia (w tym sprawdzenie szczepień przeciwko grypie w paszporcie hodowlanym) oraz zmierzenie ogiera (trzy podstawowe wymiary).

12 września (czwartek) – godz. 8:00

 1. Prezentacja w ręku
  Ogiery oceniane będą przez Komisję na płycie w pozycji „stój” oraz w ruchu (stęp, kłus) na trójkącie. Aby ogier został zakwalifikowany do treningu musi zostać zbonitowany na minimum 78 pkt.
 2. Sprawdzenie stopnia przygotowania ogiera do pracy w zaprzęgu – po zakończeniu oceny na płycie, w przypadku złych warunków pogodowych oprzęganie odbędzie się na hali
  Ogier musi dać zaprząc się do bryczki przez nie więcej niż 3 osoby, po czym ruszyć stępem, kłusem i zatrzymać się. Ogier bez oporu musi cofnąć się między dyszelki, podciąganie pojazdu jednokonnego w kierunku ogiera jest niedopuszczalne. Ocenie pracy w zaprzęgu poddawane są tylko te ogiery, których eksterier został pozytywnie oceniony przez Komisję.
  Podczas prezentacji w ręku oraz kwalifikacji w zaprzęgu dopuszczone jest wędzidło grube, dwuczęściowe.
  Ogier bez oporów musi podawać wszystkie nogi.
  Sprawdzenia stopnia przygotowania ogiera dokonuje Kierownik Zakładu w obecności członka Komisji.

UWAGA!
Ogier, który nie spełnia któregoś z ww. wymogów, nie będzie przyjęty do Zakładu Treningowego.

W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych i ochronie zdrowia koni prosimy również o zapoznanie się z zaleceniami wterynaryjnymi, które będą obowiązywały przy przyjmowaniu ogierów na kwalifikację do ZT Książ:

ZT Książ 2019 - zalecenia weterynaryjne przy kwalifikacji

pobierz ten dokument

Przewiń do góry