Jak to było w Strzegomiu, czyli MPMK 2019

W niedziele 22 września 2019 r. zakończyły się kolejne Mistrzostwa Polski Młodych Koni. Już drugie, które w Morawie pod Strzegomiem, w ośrodku Stragona zgromadziły zawodników, konie, ich właścicieli i hodowców oraz przyciągnęły wszystkich, którzy chcieli zobaczyć już dziś, to co może się dziać jutro na krajowych i zagranicznych czworobokach, parkurach i krosach.

W tym roku do MPMK zakwalifikowało się niemal 200 koni, a to oznacza, że liczba ta wzrosła w stosunku do minionych Mistrzostw. Rośnie także przewaga – i to w każdej dyscyplinie – startujących koni hodowli polskiej nad zagranicznymi. Patrzymy z optymizmem na tę tendencją.

W 2019 mieliśmy również rekordzistów – Stadnina Koni Nad Wigrami przyjechała aż z 14 końmi, zaś Agro-Handel z 6!

W tym obrazie malowanym jasnymi barwami zabrakło jednego, BARDZO WAŻNEGO elementu – obecności większej liczby właścicieli i hodowców startujących w MPMK koni. Szanowni Państwo, to wydarzenie jest dla WAS! Wasze konie nie znalazły się na niej przypadkiem, zostały zakwalifikowane, ponieważ na zawodach poprzedzających wrześniowe Mistrzostwa wykazały się umiejętnościami i potencjałem, co przełożyło się na wyniki, będące drogą na najważniejszą imprezę hodowlano-sportową. Wiele z nich potwierdziło je także w Strzegomiu. To powód do radości i właśnie nią warto się dzielić z innymi, w gronie hodowców, właścicieli, zawodników i trenerów podczas MPMK. Mamy nadzieję, że za rok możemy na Was liczyć.

4 dni zmagań, ponad 30 konkursów, mnóstwo kibiców żywo zainteresowanych startami koni – to napawa nadzieją, że znaczenie Mistrzostw Polski Młodych Koni rośnie i wracają one do kalendarzy właścicieli, hodowców i zawodników jako termin, w którym koniecznie trzeba się pojawić w Strzegomiu. Następne już za rok.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami i obejrzenia kilku zdjęć z Mistrzostw. Już wkrótce na naszej stronie będzie można obejrzeć galerię zdjęć ze Strzegomia. Natomiast w jesiennym numerze Hodowcy i Jeźdźca (po 15 października) będzie można przeczytać wywiady z zagranicznymi sędziami, którzy podczas MPMK oceniali konie. Sędziowie scharakteryzują dla nas najlepsze konie z każdej klasy.

fot. Ewa Jakubowska

 

Przewiń do góry