Kwalifikacja i próba wierzchowa

Polski Związek Hodowców Koni informuje, że w dniach 27-29 października 2020 roku odbędzie się w Lesznie (Przybyszewo JKS) kwalifikacja 2,5- letnich ogierów ras szlachetnych do treningu wierzchowego/zaprzęgowego wraz z czasową kwalifikacją do hodowli oraz polowa próba wierzchowa i wpis do księgi ogierów po alternatywnych próbach użytkowości.

Nieprzekraczalny termin zgłoszeń – do 5 października 2020 r. W celu zgłoszenia prosimy o kontakt ze swoim OZHK/WZHK. Przypominamy, że PZHK nie przyjmuje zgłoszeń bezpośrednio od właścicieli koni.

Uwaga: ogiery zagraniczne muszą zostać zgłoszone do właściwego OZHK/WZHK oraz wpisane do bazy PZHK!

Do kwalifikacji można przedstawić ogiery rocznika 2017 (dotyczy tylko ogierów rasy małopolskiej) oraz rocznika 2018 urodzone do 28 lipca następujących ras: małopolskiej, wielkopolskiej, polski koń szlachetny półkrwi, pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej, trakeńskiej (urodzone w Polsce) oraz hodowli zagranicznej z listy WBFSH.

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia ogiera do polowej próby dzielności bez wcześniejszej kwalifikacji. Mogą przystąpić do niej ogiery rocznika 2017 (ogiery małopolskie również z rocznika 2016).

Szczegółowe warunki kwalifikacji czytaj tutaj.

Wkrótce zostanie opublikowany harmonogram kwalifikacji i próby.

Scroll to Top