Okiem hodowcy

Na prośbę pana Andrzeja Wody zamieszczamy jego list dotyczący organizacji kwalifikacji i polowej próby zaprzęgowej ogierów śląskich i ras szlachetnych.
Jednocześnie bardzo dziękujemy za słowa uznania i cieszymy, że nasze wysiłki zostały docenione.

Kiedy dowiedziałem się, że w tym roku nie będzie zakładu treningowego dla ogierów śląskich w SO Książ, a zastąpi go polowa próba zaprzęgowa – miałem szereg wątpliwości. Zadawałem sobie pytanie: czy to dobra decyzja? Czy będzie miał kto trenować konie? Gdzie odbędą się kwalifikacje i próba?

Do tej pory moje ogiery kończyły zakład w Książu, z czego byłem zadowolony.

Decyzją organizatorów kwalifikacje odbyły się na TWK Partynice we Wrocławiu.

Zgłoszono 93 ogiery – upał straszliwy – konie w boksach, w stajniach namiotowych – gorąco ludziom i koniom – niektóre zdaniem właścicieli straciły na obwodzie.

Jak organizatorzy sobie z tym poradzili? Odpowiadam: świetnie. Pełna informacja, punktualność i duża życzliwość dla hodowców, doskonałe warunki do prezentowania koni w pięknym otoczeniu.

Po 2 miesiącach treningu koni spotkaliśmy się na Partynicach, by zaprezentować możliwości naszych ogierów celem zakwalifikowania ich do hodowli.

Tym razem pogoda była dla nas łaskawa, a organizacja próby, jak przy naborze, bardzo dobra. Wszystkie moje wątpliwości zostały rozwiane: konie bardzo dobrze przygotowane, relacje między powożącymi bardzo sympatyczne i życzliwe. Duża przychylność dla naszych poczynań ze strony gospodarzy terenu.

Niech mi będzie wolno w imieniu zdecydowanej większości hodowców (malkontenci zawsze się znajdą) serdecznie pogratulować i podziękować organizatorom i realizatorom tego trudnego przedsięwzięcia – spisali się Państwo na medal.

Andrzej Woda

Wyniki zaprzęgowej PPO są już na dostępne stronie. Zapraszamy!

Przewiń do góry