Cichoń Foals Auction 2021 – kolekcja dostępna online

Cichoń Foals Auction 2021 to już 4. edycja aukcji źrebiąt sportowych, będących potomkami ogierów z oferty stacji ogierów Cichoń Stallions oraz jej zagranicznych partnerów – Helgstrand Dressage i Deckstation Schockemöhle.

W trakcie kilkuetapowej, starannej selekcji, Organizatorzy wybrali 15 najwyższej klasy źrebiąt, z których każde przynajmniej dwukrotnie zostało obejrzane „na żywo”, aby mieć pewność, iż oferowana kolekcja sprosta wymaganiom dynamicznie rozwijającego się rynku. W kolekcji źrebiąt, aż 10 legitymuje się paszportami Polskiego Związku Hodowców Koni – 8 z grupy ujeżdżeniowej i 2 – skokowej.

Już pierwszy rzut oka na pochodzenie oferowanych źrebiąt daje wyraz tego, iż mamy do czynienia ze stawką koni niczym nie ustępujących tym oferowanym na zachodzie. Co znamienne, otwiera ją wielkopolski Back To Black, syn westfalskiego czempiona – Dynamic Dream, którego potomstwo bije w tym roku rekordy cenowe na kolejnych aukcjach źrebiąt. Źrebię wyhodował Krzysztof Lik. W rodowodach źrebiąt odnajdujemy takie gwiazdy jak Mistrz Świata Młodych Koni – Revolution, a reprezentuje go ogierek Brazil sp, hodowli Urszuli i Adama Zawiśloków. Ogierki: Zayan Choco Lux-J (hod. Justyna Jaskulska) i Lazy Sunday z Konigórki (hod. Sylwia Mądzelewska-Pietrzak) to synowie czempiona kwalifikacji oldenburskiej ogiera Don Deluxe. Kolejne źrebię ujeżdżeniowe posiadające zielony paszport to wyhodowany przez Annę Kierznowską ogierek I-Star sp – syn czempiona koni 5-i 6-letnich w ujeżdżeniu ogiera Heiline’s Zanzier DWB. Z hodowli Agnieszki i Romana Borysiuk pochodzi ciemno gniady ogierek Earth Angel B, syn zwycięzcy kwalifikacji ogierów Leszno 2019 i najlepszego ogiera ujeżdżeniowego Polowej Próby Dzielności Leszno 2021 – ogiera Radius SWB. Natomiast Goldfinger VDT KWPN ma swojego aukcyjnego reprezentanta w postaci ogierka Moonwalker Gold K2 hodowli Zbigniewa Kruka, a własności Karli Kusiak. Srebrny medalista Halowego Pucharu Polski w ujeżdżeniu, zwycięzca Pucharu Narodów w Mariakalnok (HUN) ogier Fürstentraum to ojciec jeszcze jednego w grupie ujeżdżeniowych źrebiąt na sobotniej aukcji, ogierka Fabio sp, hodowli zawodniczki ujeżdżenia Katarzyny Sabitov.
W grupie źrebiąt o rodowodach skokowych pojawiły się gniade: ogierek Jascallo AK sp, wyhodowany przez Arkadiusza Kuppera i klaczka Honeymoon ANK sp hodowli Aleksandry Naleszkiewicz. Oba źrebięta to pierwszy przychówek dzierżawionego z Gestüt Lewitz do Stacji Cichoń Stallions hanowerskiego ogiera Casallcento PS, który dosiadany przez Łukasza Kozę zakwalifikował się do tegorocznego MPMK-B z notami 8,8 i 9,0.

Imponujące możliwości ruchowe i predyspozycje do wyczynu, nienaganna budowa, oraz nieprzeciętna charyzma bijąca od wyselekcjonowanych źrebiąt z całą pewnością sprawią, iż podobnie jak w ubiegłych latach, ta wyjątkowa grupa młodych koni wyhodowanych przez polskich hodowców, stanie się obiektem pożądania nie tylko rodzimych, ale również zagranicznych klientów.
Aukcja rozpocznie się 19 sierpnia w formie online, a zakończy 21 sierpnia o godz. 19:00 finałem „na żywo”, który niezmiennie odbędzie się w hali Cichoń Stallions w Radzionkowie (woj. śląskie) i będzie towarzyszyć organizowanemu w tym czasie Otwartemu Czempionatowi Źrebiąt i Klaczy Ras Szlachetnych. Warto jednak nadmienić, iż również w trakcie finału kupujący będą mieli możliwość licytacji online w czasie rzeczywistym.

Kolekcja źrebiąt i warunki aukcyjne dostępne: TUTAJ
a w razie jakichkolwiek pytań Organizatorzy zapraszając do kontaktu:

źrebięta ujeżdżeniowe – Mateusz Cichoń
mateusz.cichon@cichondressage.pl, tel. +48 606-189-090

źrebięta skokowe – Katarzyna Wiszowaty
k.wiszowaty@cichondressage.pl, tel. +48 696-654-684

Zdjęcia i tekst: Katarzyna Wiszowaty

Przewiń do góry