RONCEWAL Ambasadorem Polskiej Hodowli

Cavaliada w Poznaniu to dla nas tradycyjnie czas podsumowań i nagradzania za najlepsze osiągnięcia hodowlano-sportowe roku. W tym roku mieliśmy ogromną przyjemność wręczyć tytuł Ambasadora Polskiej Hodowli oraz nagrodzić współautorów jego wspaniałego sukcesu i innych sukcesów światowego formatu.

AMBASADOREM POLSKIEJ HODOWLI ZOSTAŁ RONCEWAL!

Kary wałach rasy śląskiej (ur. 2014) Roncewal śl. (Awans – Rewia / Lider) w roku 2021 wywalczył w Szilvásvárad, na Węgrzech tytuł Mistrza Świata Młodych Koni w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi w kategorii koni 7-letnich pod lejcą naszej wspaniałej zawodniczki Weroniki Kwiatek, wygrywając po drodze wszystkie możliwe konkursy, zdobywając dwie 10! Tym samym Roncewal dołączył do grona ambasadorów promujących polską hodowlę: ogierów Nevados S sp oraz Sonet śl. Hodowcą Mistrza Świata jest pani Agata Paź, a właścicielką powożąca, Weronika Kwiatek. Gratulujemy!

W Poznaniu nagrodziliśmy również hodowcę II Wicemistrza Świata MŚMK w Szilvásvárad w kategorii koni 6-letnich, ogiera Tokaj-Ś śl (Ramzey – Toskania / Rapid) pana Dariusza Śmichurę. Gratulujemy i życzymy, aby w przyszłym roku Tokaj-Ś w wyższej kategorii wiekowej sięgnął po tytuł Mistrza Świata, szczególnie, że powożąca Weronika Kwiatek już przetarła drogę na szczyty w tym roku!

Korzystając z tej okazji, gratulujemy panu Dariuszowi Śmichurze wyboru na stanowisko Prezesa Dolnośląskiego Związku Hodowców Koni!

Zdjęcia: Katarzyna Wiszowaty

Scroll to Top