Sukcesy za granicą

Przygotowujemy się do kolejnego weekendu, ale nadal jeszcze wspominamy wspaniałe osiągnięcia koni polskiej hodowli z tego poprzedniego.

Oszołamiającym sukcesem zakończył się start Gregorego Watheleta i dumy polskiej hodowli – konia NEVADOS S (Calvados Z – Nestia S po Romulado) hod. Stanisław Szurik (Matyldzin) w konkursie o niezwykle prestiżową, pięciogwiazdkową Wielką Nagrodę Windsoru. Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym Nevados jedzie po kolejne Grand Prix!

W Budapeszcie w ujeżdżeniu podwójny sukces zanotowała Aleksandra Szulc na dwóch koniach polskiej hodowli.

• Na 5 letnim ogierze ROMEO VON FUERSTENBALL PZHK (sp) (Furstenball – Rozalinda Wood / Bretton Woods) wyhodowanym w Polsce przez Piotra Wiese wygrała Finał CDIYH – CED YH Championship 2022 z wynikiem 83.800% z nast. ocenami: 9 kłus, 8,2 stęp, 8,3 galop, 7,9 posłuszeństwo, 8,5 persp. Gratulujemy wspaniałego sukcesu! W roku 2021 ogier wywalczył tytuł Mistrza Polski Młodych Koni w kategorii koni czteroletnich hodowli polskiej.
  • W sobotę wielkopolski siwy BREAKDANCEE (ex Bombastic) (Fred sp – Bossa Nova wlkp / Carbano hol.), hodowli Krzysztofa Lika, pod właścicielką Aleksandrą Szulc wywalczył 2 miejsce w Grand Prix Seniorów z wynikiem 67.957%.

W minionym tygodniu na południu Niemiec, w Marbach obyły się zawody w WKKW. W rozgrywanym konkursie CCI – 4* w pierwszej dziesiątce uplasowały się aż 4 polskiej hodowli konie (klasyfikacja zawodników niemieckich)!