Pokaz Ogierów Hodowlanych i Śląsko-Opolski Czempionat Koni Szlachetnych 2023

W imieniu Śląsko-Opolskiego Związku Hodowców Koni zapraszamy w dniach 25-26.02. (ostatni weekend lutego) do Radzionkowa, na dwa ciekawe wydarzenia, inaugurujące sezon hodowlany 2023.

25 lutego (sobota)

W dniu 25 lutego (sobota) odbędzie się Śląsko-Opolski Czempionat Koni Szlachetnych, dedykowany koniom o rodowodach skokowych i ujeżdżeniowych, z roczników 2019 i 2020, które prezentowane będą w ręku oraz w ruchu/skokach luzem.

Pula nagród wyniesie ponad 20.000 zł!

Oceniać konie będzie fachowe jury, złożone z krajowych i zagranicznych autorytetów: Daria Kobiernik, Marco List (Niemcy), Tadeusz Koza, Rudiger Wassibauer i Jarosław Szymoniak.

Zgłoszenia na to wydarzenie przyjmowane są przez portal www.equita.pl, a Regulamin można znaleźć tutaj.

26. lutego (niedziela)

W niedzielę (26.02.) w radzionkowskiej hali zagości Pokaz Ogierów Hodowlanych – wydarzenie, organizowane naprzemiennie z Dolnośląskim Związkiem Hodowców Koni, które na przestrzeni lat zyskało wśród wystawców dużą renomę. Do udziału Organizatorzy zapraszają wszystkie ogiery, również z terenu innych związków, legitymujące się licencją hodowlaną PZHK. Konie będą prezentowane nie tylko w ręku, ale także pod kątem użytkowym – ujeżdżeniowo, skokowo (luzem lub pod jeźdźcem) lub w zaprzęgu. Każda prezentacja będzie opatrzona fachowym komentarzem.

Oba wydarzenia będą dostępne online, a o transmisję zatroszczy się Świat Koni.

Zgłoszenia do pokazu przyjmowane są mailowo pod adresem: biuro@ozhk-katowice.pl

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Pokaz Ogierów Hodowlanych i Śląsko-Opolski Czempionat Koni Szlachetnych 2023
Scroll to Top