Wiosenne aukcje ogierów zimnokrwistych 2023

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem aukcji wiosenne aukcje przeznaczone są tylko dla ogierów dwuletnich, które jesienią ubiegłego roku były zbyt młode oraz tych, które były chore (zaświadczenie weterynaryjne). Takie ogiery można zgłaszać na jedną z trzech aukcji:

  • Bolesławowo (PomZHK Malbork),
  • Kaleń-Towarzystwo (WZHK Warszawa),
  • Szepietowo (WZHK Białystok).
Regulamin przeprowadzania wystaw – sprzedaży (tzw. aukcji) ogierów zimnokrwistych oraz arden polski

Pozostałe ogiery mogą wziąć udział w kwalifikacji pod warunkiem zgody Komisji Księgi Stadnej (wniosek + opłata).

W wyjątkowych przypadkach Komisja Księgi Stadnej może wydać zgodę na ocenę ogierów ardeńskich zagranicznych (bez licencji z kraju pochodzenia) oraz ardenów polskich. Ogiery takie będą oceniane na aukcji w miejscowości Kaleń-Towarzystwo (woj. mazowieckie). Ogiery ardeńskie z licencją z kraju pochodzenia mogą stanąć na dowolnej aukcji wiosennej.

Wnioski do Komisji Księgi Stadnej wraz z potwierdzeniem uiszczenia opłaty w wysokości 200 zł należy przysyłać do biura PZHK na adres:

ul. Koszykowa 60/62 m. 16
00-673 Warszawa
bądź na e-mail: hodowla

w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2023 r.

Ogiery, których właściciele nie złożyli wniosku oraz nie dokonali opłaty nie będą oceniane na aukcji.

Ogiery, które nie zostały zakwalifikowane do wpisu do księgi podczas jesiennych aukcji 2022 mogą stanąć do oceny na aukcji wiosennej 2023 pod warunkiem uiszczenia opłaty 200 zł za ponowną ocenę (wniosek nie jest wymagany).

Zgodnie z nowym Programem Ochrony Zasobów Genetycznych ogiery sztumskie mogą być kwalifikowane wiosną jedynie na aukcji w rejonie pochodzenia typu. W 2023 roku będzie to Bolesławowo (woj. pomorskie) dn. 7. lutego.

Właściciele ogierów o decyzji Komisji zostaną poinformowani 3 lutego br.

Scroll to Top