Mistrzostwa Świata w skokach przez przeszkody – ZGŁOSZENIA i WYMAGANIA

W związku ze zbliżającymi się MŚMK w Lanaken przedstawiamy liczbę miejsc gwarantowanych z tzw. WBFSH Quota dla koni z paszportami PZHK:

  • KONIE 5 LETNIE – 1 MIESJCE
  • KONIE 6 LETNIE – 2 MIEJSCA
  • KONIE 7 LETNIE – 1 MIEJSCE

W tegorocznych MŚMK z puli FEI/ OC (tzw. FEI Quota) możemy także otrzymać zgodę na start w MŚMK koni z zagranicznymi paszportami. Zgodnie z propozycjami, w tej puli mogą być wliczane konie, które nie są zarejestrowane w narodowych księgach stadnych danej NF, ale te zagraniczne związki hodowlane muszą być członkiem WBFSH.  Decyduje o tym Komitet Organizacyjny w porozumieniu z FEI.

Chętnych do startu w LANAKEN 2023 proszę o wypełnienie KARTY zgłoszeń oraz przesłanie na adres: cuber@pzhk.pl do dnia 6.08. (termin zgłoszeń imiennych upływa 9.08., a termin zgłoszeń ostatecznych do dnia 6.09.).

Wszystkich chętnych do startu na tegorocznych MŚMK w skokach przez przeszkody prosimy o wnikliwe zapoznanie się z propozycjami (poniżej). Poniżej przedstawiamy tegoroczne wymagania.

Start w Mistrzostwach Świata Młodych Koni
oraz Sires of the World 2023

O ewentualnym starcie w MŚMK koni polskiej hodowli decyduje Komisja Koordynacyjna w porozumieniu z Komisją Dyscypliny PZJ. Patrz Regulamin Ogólny 2021.

Przedstawiamy minimalne wymagania (kryteria) stawiane koniom, wpisanym do polskich ksiąg, które z puli PZHK miałyby startować na MŚMK 2021 w skokach przez przeszkody (pierwszeństwo mają konie z paszportami PZHK).

Konie 5 letnie (MŚMK – 125cm, 125 cm, 130 cm – finał)
Minimum to 3 x N1 w konkursach klasycznych (125 cm) na trzech różnych zawodach ogólnopolskich ZO** lub wyższej rangi do 4 punktów karnych w każdym konkursie.

Konie 6 letnie (MŚMK – 130 cm, 130 cm, 135 cm – finał)
Minimum to 3 x C1 (135 cm) na trzech różnych zawodach bez punktów karnych na przeszkodach.

Konie 7 letnie (MŚMK – 140 cm, 140 cm, 145 cm – finał)
Zawodnik – uprawnienia sportowe B1, start 2 x GP na zawodach minimum CSI** lub wyższej rangi do 4 punktów karnych na przeszkodach w przejeździe podstawowym lub 2x GP na zawodach ZO**o wys. 145 cm.

Sires of the World
Zawodnik – uprawnienia sportowe B1.
Start 2 x GP na zawodach CSI** lub wyższej rangi z 0 pkt. karnych w przebiegu podstawowym
lub
start 2 x GP na zawodach CSI*** do 4 punktów karnych w przejeździe podstawowym
lub
1 x GP na zawodach CSI** – 0 pkt. karnych i 1 x GP na zawodach CSI***do 4 pkt. na przeszkodach w przejeździe podstawowym.

Scroll to Top