Grand Prix WARKI to tercetem zwycięstwo koni SP

Maj dla większości Polaków jest miesiącem odpoczynku i relaksu, ale nie dla naszych zawodników skokowych. W drugiej połowie maja 17-19.05. na terenie Warki Sielanki rozegrano ZO2* i konkurs Grand Prix o wysokości 145 cm. W tym najważniejszym konkursie każdych zawodów, trzy pierwsze miejsca zdobyły konie z paszportami polskiego konia sportowego.
Wygrał doświadczony Dawid Kubiak na ogierze Szuler sp ur. 2010 (Luron KWPN – Szaki sp / Kissovo SF). Szuler jest ogierem wyhodowanym w SK Ochaby, a stanowi własność Grzegorza Kubiaka, jednego z najbardziej utytułowanych polskich skoczków. Szuler od 2016 rozpoczął starty w zawodach międzynarodowych, początkowo dosiadał go sam Grzegorz, aby potem odstąpić ogiera synowi. Jest to niedużej miary wierzchowiec, ale o ogromnym sercu do walki, zawsze chce być po drugiej stronie przeszkody i pomaga zawodnikowi wygrać. Warto dodać, że mrożone nasienie og. Szuler jest dostępne, mimo jego aktywności w sporcie.
Drugie miejsce zajęła Tigrina sp ur. 2013 (Cascadello I hol. – Tinta hol. / Calido II hol.) pod Piotrem Szmytkowskim. Także waleczna Tigrina, uczestniczka MŚMK w Lanaken, została wyhodowana na Mazurach w stadninie Marka Romanowskiego, a stanowi własność Emily Kasprowicz.
Trzecia pozycja w konkursie GP to Michał Kaźmierczak i Eskobar sp ur. 2014 (Messenger han. – Espina m / Vis Versa xo), hodowli SK Janów Podlaski, własności St. Przedpełskiego.
Warto zaznaczyć, że dwa z tych trzech koni – Szuler i Eskobar mają po stronach matecznych konie małopolskie lub angloaraby francuskie. Jak mówi Rudiger Wassibauer – były zawodnik klasy olimpijskiej, obecnie trener i hodowca:

połączenie ogierów sportowych z klaczami małopolskimi może skutkować walecznym i dobrym użytkowo koniem sportowym.

Powodzenia w kolejnych startach!

Anna Cuber

fot. Kamila Tworkowska (z archiwum Kamila Ogórka)

Scroll to Top