Już w najbliższą niedzielę (6 października) rozpocznie się polowa zaprzęgowa próba dzielności dla ogierów rasy śląskiej i innych ras szlachetnych. Poniżej przestawiamy najważniejsze informacje i harmonogram wydarzenia.
- Próba dzielności po polowym treningu zaprzęgowym odbędzie się na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice, w dniach 6-8 października 2024 r. (niedziela-wtorek).
- W czasie próby ogier nie może być pod wpływem środków pobudzających ani uspokajających (doping). W trakcie próby przewidziane jest wykonanie badania antydopingowego ogierom wskazanym przez Komisję w porozumieniu z lekarzem weterynarii.
- Ogiery należy dowieźć 06.10.2024 r. (niedziela) w godz. 7:00 – 8:00.
- W celu ochrony zdrowia ogierów oraz zapobiegania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych koni, każdy ogier musi zostać poddany kontroli szczepień przeciwko grypie w paszporcie konia przez lekarza weterynarii podczas wjazdu na teren WTWK Partynice (postój po przekroczeniu bramy wjazdowej). Konie z niewłaściwym schematem szczepień nie zostaną wpuszczone na teren WTWK.
- Organizator zapewnia boks ze ściółką i siano. Paszę treściwą oraz żłoby i wiadra do pojenia należy zabezpieczyć we własnym zakresie.
- Boksy będą oznakowane imiennie, prosimy o wprowadzanie ogierów do właściwych boksów.
- Wszystkich powożących, luzaków oraz prezenterów obowiązuje prawidłowo zapięte ochronne nakrycie głowy z trzypunktowym zapięciem.
- Prosimy o punktualność.
- Prosimy o zabranie obciążników do bryczek (np. worki z piaskiem).
Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem ogierów:
UWAGA! W ZWIĄZKU Z WCZESNĄ GODZINĄ ROZPOCZECIA OCENY KONI ZALECAMY PRZYJAZD DZIEŃ WCZEŚNIEJ (SOBOTA). Ze względu na odbywający się dzień wyścigowy zalecamy przyjazd koni do stajni od godziny 18.
Dodatkowa opłata za boks wynosi 95 zł (płatność na miejscu).
Prosimy o zgłoszenie ww. przyjazdu na adres mail_zieba lub telefonicznie 505-832-560.
Program próby
Dzień I (06.10. – niedziela)
- do godz. 8:00 – przyjazd ogierów, kontrola szczepień w paszporcie hodowlanym przez lekarza weterynarii w trakcie wjazdu na teren obiektu pojazdu transportującego konie (tuż za bramą wjazdową)
- od godz. 7:00 – identyfikacja oraz badanie weterynaryjne ogólnego stanu zdrowia u każdego ogiera w boksie
- godz. 7:45 – odprawa z właścicielami ogierów
- od godz. 8:00 do godz. 12:00 – wydawanie pakietów, ważenie ogierów, bryczek, powożących, luzaków oraz obciążenia (przejście między stajniami, równolegle z testem obcego powożącego)
- godz. 9:00 – ocena ogierów (wg. listy startowej, która będzie umieszczona na stajni) przez obcego powożącego – plac i rozprężalnia przed trybunami
- ok. godz. 17:45 – obowiązkowa odprawa z właścicielami ogierów i obejście trasy przemarszu ogierów na miejsce próby
Dzień II (07.10. – poniedziałek)
- godz. 9:00 – próba szybkości w kłusie oraz próba ujeżdżenia na czworoboku (wewnątrz bieżni toru)
Dzień III (08.10. – wtorek)
- godz. 8:00 – próba wytrzymałości w kłusie oraz próba w stępie
- ok. godz. 17:00 – ocena ogierów w hali:
- ogiery po próbie dzielności
- ogiery po alternatywnych próbach dzielności
Ocenie zostaną poddane ogiery rasy śląskiej i ogiery innych ras szlachetnych (bez wcześniejszej kwalifikacji), które ukończyły próbę z wynikiem pozytywnym oraz ogiery po alternatywnych próbach dzielności.
Ogiery oceniane będą przez komisję sędziowską na płycie w ręku w pozycji „stój” oraz w ruchu (stęp, kłus) na trójkącie.
Dzień i godzina oceny ogierów ras szlachetnych bez wcześniejszej kwalifikacji (ocena liniowa wszystkie, ocena bonitacyjna m, wlkp POZG) zostanie podana podczas odprawy.
Prosimy o stosowanie się do godzinowego programu imprezy.
Godziny rozpoczęcia poszczególnych elementów próby mogą ulec zmianie.