Zmiany dotyczące konferencji naukowej: „Przyszłość konia zimnokrwistego w Polsce”

W nawiązaniu do komunikatu z dnia 19 grudnia 2011 r., Organizatorzy konferencji naukowej pod tytułem: „Przyszłość konia zimnokrwistego w Polsce” uprzejmie informują, iż mając na uwadze obniżenie jej kosztów, wprowadziliśmy do jej organizacji następujące zmiany:

Miejscem konferencji w Grudziądzu będzie Restauracja Leśniczówka, ul. Aleja Wigury 1 (w Parku Miejskim)

Miejsca noclegów: Zespół Placówek Młodzieżowych Bursa, ul. Hallera 37 (dla większości uczestników), a dla zaproszonych gości w Restauracji Leśniczówka i SK Nowe Jankowice

Dzięki pozyskanym sponsorom oraz zmianie miejsca obrad i noclegów obniżyliśmy koszty konferencji, które obecnie przedstawiają się następująco:

  • Udział w sesji referatowo-doniesieniowej i wyjazdowej – 200 zł; koszty obejmują: wyżywienie (kolacja w dniu 7 maja, śniadanie, obiad i uroczysta kolacja w dniu 8 maja, śniadanie i obiad w dniu 9 maja), materiały zjazdowe, wynajęcie sali i sprzętu multimedialnego, wynajęcie autokarów i in. koszty organizacyjne
  • Noclegi w Bursie:
    • w pokoju 2 i 3 osobowym: 24 zł od osoby
    • w pokoju 1 osobowym: 36 zł

    Uwaga: Bursa nie zapewnia w ramach wynajętego pokoju ręcznika (ręcznik należy zabrać ze sobą), jedna łazienka w segmencie 3-4 pokojowym.

Ramowy program konferencji
nie zmienił się i przedstawia się następująco:

07.05.2012 r. (poniedziałek, godziny popołudniowo-wieczorne, przyjazd i rejestracja uczestników).

08.05.2012 r. (wtorek) – Sesja referatowo-doniesieniowa:

  • Otwarcie konferencji o godz. 9:30 i pierwsza część obrad, podczas których referaty (czas jednego wystąpienia ok. 25-30 min) wygłoszą:
    • prof. dr hab. Szczepan Chrzanowski (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie): „Aktualny stan hodowli koni zimnokrwistych w Polsce”
    • dr inż. Ewa Jastrzębska (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie): „Współczesne użytkowanie koni zimnokrwistych”
    • prof. dr hab. Andrzej Borys (Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego w Warszawie): „Walory żywieniowe i kulinarne mięsa końskiego”
    • prof. dr hab. Leszek Krakowski (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie): „Zaburzenia w rozrodzie klaczy”
    • dr inż. Grażyna Polak (Instytut Zootechniki – PIB w Krakowie): „Programy ochrony zasobów genetycznych koni zimnokrwistych w typie sztumskim i sokólskim. Teoria i praktyka”.
    • wykład sponsorski firmy paszowej nt. żywienia koni
  • Ok. godz. 14:30 cd. obrad (sesja doniesieniowa): prezentacja doniesień zgłoszonych na konferencję (czas jednego wystąpienia ok. 8-10 min) (uwaga: w zależności od liczby doniesień, sesja ta może zostać zastąpiona przez sesję plakatową)
  • Ok. godz. 16:00 – Sesja wyjazdowa cz. I – wyjazd autokarami do SK Nowe Jankowice i jej oddziałów (zwiedzanie stadniny, prezentacja koni),
  • Ok. godz. 20:00 – powrót do Grudziądza i uroczysta kolacja w Restauracji Leśniczówka.

09.05.2012r. – (środa) Sesja wyjazdowa cz. II:

  • Ok. godz. 9:00 (po śniadaniu) wyjazd autokarami do Konarzynek k. Sąpolna (woj. pomorskie), prywatnej stadniny P. Romana Szultki (zwiedzanie stadniny, prezentacja koni)
  • Ok. godz. 14:00 – obiad i zakończenie konferencji (w pobliżu Sąpolna), powrót do Grudziądza

Uprzejmie prosimy o terminowe dopełnienie poniższych zaleceń organizacyjnych:

  1. Opłaty za uczestnictwo w konferencji, w kwocie 200 zł od osoby, prosimy dokonywać w terminie do 31.03.2012 r. i kierować na:
    konto Związku Hodowców Koni Ras Zimnokrwistych:
    62 1020 5040 0000 6902 0122 1001
    z dopiskiem „Konferencja” oraz podaniem imienia i nazwiska osoby wpłacającej.
  2. Informujemy, że dla każdego uczestnika konferencji rezerwujemy 2 noclegi, tj. 7/8 i 8/9 maj (od poniedziałku do środy), za które należy zapłacić po przybyciu na miejsce. W przypadku innej potrzeby rezerwacji noclegu, np. dodatkowego noclegu z dnia 9/10 maj (ze środy na czwartek) prosimy o przekazanie tej informacji na adres:
    Dr inż. Ewa Jastrzębska
    Katedra Hodowli Koni i Jeździectwa
    Wydział Bioinżynierii Zwierząt UWM
    ul. Prawocheńskiego 2
    10-719 Olsztyn
    tel. 89 523-44-94 lub 89 523-33-96 lub elektronicznie: e.jastrzebska@uwm.edu.pl
  3. Teksty referatów (pełne) oraz streszczenia zgłoszonych doniesień prosimy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 31.03.2012 r. na adres j.w.

Sekretarz Komitetu Organizacyjnego
dr inż. Ewa Jastrzębska

Scroll to Top