Odliczamy czas do Cavaliady Warszawa 2012

Międzynarodowa obsada, konkursy w randze CSI3*-W, bogata oferta targowa, a do tego widowiskowe pokazy i wiele innych atrakcji. Wielkimi krokami zbliża się jedna z największych i najważniejszych imprez jeździeckich w Europie – Cavaliada Warszawa 2012 – Finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w Skokach przez Przeszkody CSI3*-W i Ujeżdżeniu CDI3*-W.

W dniach 22-25 marca Warszawa zamieni się w europejską stolicę jeździectwa. Każdy kibic, zarówno wytrawny znawca jeździectwa, jak osoba na co dzień z nim nie związana znajdzie każdego dnia coś dla siebie.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, doceniając wartość organizowanego przez MTP sp.z.o.o. przedsięwzięcia, objął honorowym patronatem Międzynarodowe Zawody CSI3*-W oraz CDI3*-W.

Emocje sportowe przez duże S

Zawodom towarzyszyć będzie prestiż, wysoki poziom zmagań a przede wszystkim wielkie emocje. Do rywalizacji staną zawodnicy z 18 krajów. Swój udział potwierdziły m.in. reprezentacje z Białorusi, Ukrainy, Niemiec, Węgier, Włoch, Litwy, Łotwy, Estonii i Szwecji. Pula nagród warta jest ponad 500 tys. złotych a program jest niezwykle bogaty w wydarzenia.

Sprzęt i akcesoria jeździeckie na wyciągnięcie ręki

W piątek 23 marca rozpocznie się Kiermasz Sprzętu Jeździeckiego, który cieszy się dużym zainteresowaniem firm działających w branży jeździeckiej. Tematyka ekspozycji obejmowała będzie wszystko, co związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa i usługi.

Widowiskowe pokazy, wyścigi zaprzęgów, program edukacyjny

Sportowe emocje podgrzeje wielkie show, które każdego dnia urozmaici program zawodów. „Piątkowy Wieczór na Dzikim Zachodzie”, czyli pokaz coraz bardziej popularnego w Polsce stylu western, Pas de Deux na koniach hiszpańskich, pokaz łuczników na koniach, kuce czy zawody zaprzęgów to coś, czego nie można przegapić.

W trzecim dniu zawodów, blok pod nazwą „Jeździecka Sobota w Warszawie”, uświetni pokaz wyjątkowej gwiazdy. Swoją obecnością zaszczyci nas światowej klasy „zaklinacz koni” – Honza Blaha, który zaprezentuje wspaniały pokaz naturalnego jeździectwa, którym zajmuje się od lat.

Emocji nie zabraknie także w trakcie wyścigów zaprzęgów. Rywalizacja czwórki najbardziej utytułowanych zawodników powożących zaprzęgami parokonnymi z pewnością dostarczy wielkich emocji na trybunach.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się szkolenia i wykłady Uniwersytetu Jeździeckiego.
Dla najmłodszych adeptów sztuki jeździeckiej natomiast organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, konkursów, warsztatów, zajęć plastycznych i sportowych, prezentację 7 dyscyplin jeździeckich.

Szczegółowe informacje na www.cavaliada.pl.

Scroll to Top