Sukcesy polskich koni w Sopocie

W dniach 26-28 kwietnia w Sopocie odbyły się międzynarodowe zawody w WKKW. W konkursie klasy CIC* zwyciężył Kamil Rajnert na małopolskim wałachu JAK CHEF (Chef Supreme xx – Juka m po Bonaparte m) hod. SK Prudnik, wł. Anny Mańczak.
Trzecie miejsce w tym konkursie zajął Artur Społowicz na wałachu BARYT m (Decoration AA – Bawełna m po Oregon xx) hod. SK Janów Podlaski, wł. SO Białka. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwie polskie pary: Paweł Warszawski i og. FILER sp (Contender Son hol – Fila wlkp po Golem wlkp) hod. i wł. Henryka Święcickiego (6 m-ce) oraz Marcin Michałek i kl. ŁZA m (Frazes m – Łoza m po Czynel xx) hod. i wł. SK Walewice (8 m-ce).
W konkursie CIC** najwyżej sklasyfikowanym koniem polskiej hodowli był wał. GONDOLIER sp (Czuwaj sp – Golden Lady sp po Lais KWPN) hod. i wł. SK Walewice, który wraz z Pawłem Warszawskim zajął 4 miejsce. Na miejscu 6. uplasował się Jan Mossakowski i kl. NIAGARA wlkp (Skaleń xx – Nemezja wlkp/poch.trk. po Pistolet wlkp/poch.trk.) hod. Andrzeja Durajskiego, wł. Kamili Kamzelskiej, a na miejscu 8. Łukasz Kaźmierczak i kl. BORA wlkp (Avero hol – Bogoria sp po Sterowiec xx) hod. i wł. SK Racot. Konkurs „trzygwiazdkowy” ukończyły dwie polskie pary: Paweł Warszawski i klacz HATTERIA m (Top Gun AA – Hatynka m po Judex xx) hod. i wł. SK Walewice (9 m-ce) oraz Łukasz Kaźmierczak i wałach BRANCO sp (Sir Neel KWPN – Barka m po Jarabub xx) hod. i wł. Mieczysława Kaźmierczaka (13 m-ce).
Szczegółowe wyniki.

Scroll to Top