Kwiatek Zwycięża w Halowym Pucharze Polski

W dniach 14-15.03 odbył się Finał II Volkswagen Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi. Po dwóch eliminacjach w Poznaniu i w Lublinie, przyszedł czas na start w Warszawie. Po czterech konkursach, Bartłomiej Kwiatek prowadził w rankingu HPP. W pierwszym konkursie finałowym zajął drugie miejsce. Oznaczało to, że w sobotę, aby sięgnąć po złoty medal, musi zwyciężyć. Kwiatek pojechał bezbłędnie, a jego śląskie konie Sonet i Jack Daniell’s walczyły dzielnie do ostatniej bramki.

Zawodnik Sudeckiego Ludowego Klubu Sportowego Książ, poszerzył swoją kolekcję złotych medali. W zeszłym roku zdobył brąz na HPP, a oprócz tego posiada aż 9 złotych krążków Mistrzostw Polski i srebrny z Mistrzostw Świata.

Wygrana w Halowym Pucharze Polski to dobry początek sezonu. Pod koniec kwietnia rusza sezon otwarty, gdzie Bartek będzie przygotowywał się do startu w tegorocznych Mistrzostwach Świata.