HiJ – Lato 2014: 140 stron nietuzinkowej lektury!

Już jest w kioskach nasza gazeta nr 3/2014. Lektura na lipiec, sierpień i wrzesień. Trafiło do sprzedaży letnie wydanie kwartalnika Hodowca i Jeździec. Liczy 140 stron, więc jest co czytać. Trochę uwagi poświęciliśmy m.in. koniom ras małopolskiej, huculskiej, śląskiej, zimnokrwistej, szlachetnej półkrwi ale i trakenom, folblutom czy arabom.

Dużo imprez hodowlanych za i przed nami, dość spojrzeć na kalendarium zamieszczone na str. 136 gdzie po prostu kipi od liczby propozycji – widnieje ok. kilkadziesiąt pozycji, więc naprawdę jest o czym pisać, co analizować, rozmyślać nad polityką kształtowania poszczególnych ras, typów i osobników końskich spod parasola Polskiego Związku Hodowców Koni.

Hodowca i Jeździec to nie tylko objętość i nakład, który obecnie sięgnął 6.500 egzemplarzy, ale również a nawet przede wszystkim zawartość tematyczna. Zatem poza licznymi wieściami z regionów – terenu OZHK/WZHK staramy się zamieszczać materiały pogłębione merytorycznie i ponadczasowe. Stąd niniejszym polecamy np. artykuł dr Jacka Łojka pt. W trosce o dobrostan, Doroty Urbańskiej Polski koń ujeżdżeniowy Grand Prix, prof. Szczepana Chrzanowskiego Żywienie koni zimnokrwistych, pp. Pauliny Miszkier i Janusza Wejera Obiektywna analiza stylu skoku (cz. 2), o poradnikowych inklinacjach Ireny Cieślak Koński salon piękności, Marzeny Woźbińskiej Wypas koni, Jana Skoczylasa nt. koncentracji, uwagi oraz podzielności uwagi w jeździectwie, itd. No właśnie tutaj wkraczamy w obszar partnera, czyli Polskiego Związku Jeździeckiego, który jest przed dzień wysłania ekipy do Normandii na Mistrzostwa Świata, dlatego sporo o tym mówimy, piórem m.in. Łukasza Jankowskiego, Małgorzaty Odyniec, Joanny Gębarowskiej, Anity Garnuszek czy Kamili Tworkowskiej

W inny klimat, może trochę wakacyjny, wprowadzą Państwa teksty np. Pauliny Peckiel i Marka Gibały Ukraina nam nie straszna, Aleksandry Jaworowskiej Strzelić „angola”, Anety Stawiszyńskiej Konie łódzkie w latach I wojny, Jana Zabieglika Potyczki praktyków z magisterkami ad. 75-lecia istnienia Służewca, Jerzego Białoboka Perłowy jubileusz ad. urodzin Stadniny Koni Michałów czy wreszcie Jana Okulicza felieton poświęcony wspomnieniom z podróży z olimpijczykiem Jankiem Kowalczykiem.

Ach, nie sposób wymienić w paru słowach wszystko to, co znalazło się w najnowszym Hodowcy i Jeźdźcu. Zatem zachęcamy Państwa do kupna najnowszego numeru i przekonania się osobiście, że to nietuzinkowa lektura.

Pozdrawiam,

Michał Wiierusz-Kowalski
Redaktor Naczelny Hodowcy i Jeźdźca.

Hodowca i Jeździec nr 42 | Lato 2014, Rok XII Nr 3
Hodowca i Jeździec nr 42 | Lato 2014, Rok XII Nr 3
Przewiń do góry