Polskie konie na Mistrzostwach Polski

Podczas rozgrywanych w miniony weekend w Warce Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody w kat. Seniorów, Młodych Jeźdźców i Juniorów silnie swoją obecność zaznaczyły konie polskiej hodowli!

W kategorii Seniorów wielkopolski Ares (Cantanis hol. – Armila wlkp / Arak wlkp.), hod. i wł. Henryk Eron., dosiadany przez Grzegorza Psiuka zajął II miejsce. Para wywalczyła tym samym srebrny medal, a nagrodę wręczał prezes PZHK – prof. Zbigniew Jaworski. Tym większy to sukces, że do dwu-nawrotowego finału i grona liczących się uczestników w walce o końcową klasyfikację weszły aż trzy polskie konie – poza wspomnianym już Aresem jeszcze startujący pod Grzegorzem Kubiakiem Denetor sp (Romualdo KWPN – Darola sp / Cabrol hol.), hod. Marek Lesner i wł. „Agrofood S.A.” Grabowiec oraz Civis xx (Jape – Cisza / Mehari) pod Tomaszem Miśkiewiczem, hod. SK Stubno.
Powróćmy jednak jeszcze na chwilę do dziewięcioletniego Aresa, o którym niedawno już pisaliśmy. Mimo młodego wieku to nie pierwszy sukces tego gniadego ogiera w tak dużych zawodach. Ares ma już na koncie wygrane w konkursach dużej rundy w Sopocie i w Drzonkowie, wygrał też konkurs średniej rundy na trzy-gwiazdkowych zawodach w Warszawie.

Mocnym akcentem koni polskiej hodowli zakończył się również konkurs rundy Juniorów. Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej został Andrzej Opłatek, a swój sukces wywalczył wraz z wychodowanym w SK Prudnik koniem rasy polski koń szlachetny półkrwi El Camp (Campari „M” old. – Eleine sp / Elvis KWPN). Koń jest własności zawodnika.

Oczywiście serdecznie gratulujemy zawodnikom, ale ogromne brawa należą się również polskim hodowcom!

Fot. Małgorzata Sieradzan

Scroll to Top