Dzień Otwarty na Partynicach!

Jak wygląda ujeżdżalnia, co to jest kanat, czy konie zawsze ścigają się w tę samą stronę oraz na czym polega zaklinanie? – Tego wszystkiego dowiecie się podczas spaceru, na który zaprasza Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice.

W ramach obchodów Dnia Otwartego Samorządu wrocławskie Partynice zapraszają mieszkańców na spacer! Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć najciekawsze miejsca związane z wyścigami konnymi we Wrocławiu. Będzie można zajrzeć do stajni oraz krytej ujeżdżalni a także dowiedzieć się jak zbudowany jest wrocławski tor. Organizatorzy przybliżą ponad stuletnią historię hipodromu oraz opowiedzą o najciekawszych wydarzeniach tego sezonu.

Dzień otwarty rozpocznie się od zajęć jogi na świeżym powietrzu. Skąd joga na Partynicach?

cytatJeździectwo wymaga dużej sprawności fizycznej i psychicznej. Konie doskonale rozpoznają stan naszych emocji, co wpływa na ich reakcje

– mówi Dominika Jurkiewicz, instruktorka jeździectwa, która z sukcesami łączy naukę jazdy konnej z zajęciami jogi. Pani Dominika jest Mistrzynią Kraju w Jeździe bez Ogłowia. W najbliższą sobotę zaprezentuje swoje umiejętności także w ujeżdżeniu.

Wrocławianie będą mieli również okazję obejrzeć pokaz zaklinania koni.

cytatKoń waży jakieś 500-600 kilogramów natomiast jego mózg zaledwie 500 gram. Dlaczego więc siłować się z całym ciałem zamiast postawić na naturalne metody bazujące na zrozumieniu psychiki zwierzęcia?

– wyjaśnia Dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice Jerzy Sawka.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Dzieci dowiedzą się, co jadają konie, jak o nie dbać i bezpiecznie się z nimi obchodzić. Nie lada atrakcją będą również spotkania z niebieskookim kucykiem o imieniu Hawajka oraz z Damarem – filmowym koniem Bohuna z „Ogniem i Mieczem” Jerzego Hoffmana. W specjalnie zorganizowanej strefie dla maluchów odbywać się będą warsztaty plastyczne. Będziemy lepić kucyki z plasteliny, kolorować kolorowanki z konikami, przygotujemy flo z krepiny – zapowiadają organizatorzy. Będzie również możliwość przejażdżki na kucykach.

Na zakończenie każdy odwiedzający otrzyma drobny upominek. Impreza rozpocznie się w sobotę, 30 maja, o godzinie 10:00 i potrwa do godziny 14:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny!

* Zajęcia jogi rozpoczną się o godz. 9:20 (prosimy o przyniesienie własnych mat do ćwiczeń!)

Zaprasza Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

Przewiń do góry