Być jak Karino… Bomba w górę! Czwarty dzień wyścigowy na wrocławskich Partynicach!

W najbliższą niedzielę po raz drugi w tym sezonie na Partynicach zaprezentują się kłusaki francuskie. Będzie wśród nich prawdziwa gwiazda – Ukamaya Verderie znana ze zwycięstw na torach Berlina i Hamburga.
Ukamaya Verderie pobiegnie w trzeciej gonitwie gdzie zmierzy się z dziewiątką rywali reprezentujących dość wyrównany poziom. Ta znakomita klacz ma w tym roku na koncie już cztery zwycięstwa i staje przed szansą powiększenia tego dorobku o kolejny triumf. Przeszkodzić w tym może jednak jej stajenna towarzyszka Serenade du Betz, która zdobywając drugie miejsce w Nagrodzie Francji wyrasta na najgroźniejszą rywalkę.

Ciekawostką może okazać się szósta gonitwa dnia, której patronem jest bohater kultowego serialu – Karino. O trofeum imienia Karino powalczy kilka bardzo dobrych trzylatków. Dwa z nich to podopieczni trenera Roberta Świątka. Arlekin w pierwszym tegorocznym występie przegrał tylko z bardziej doświadczonym Trimem, Zryw udanie zadebiutował w tym sezonie trzecim miejscem, demonstrując spore możliwości na finiszu. Newerly ze stajni Michała Borkowskiego po raz pierwszy w tym roku wyjdzie na wyścigową bieżnię, ale to koń, który jako dwulatek w trzech startach na trzech różnych dystansach był za każdym razem na podium.

W gonitwach dla trzyletnich koni arabskich czystej krwi dojdzie do kilku ciekawych pojedynków z udziałem koni, które mają już pierwsze starty za sobą. Pojawi się też kilku debiutantów, mogących sprawić niespodziankę.

W sumie w niedzielę kibice obejrzą osiem gonitw, których łączna pula nagród wyniesie ponad 75.000 PLN. Wrocławian oprócz sportowych emocji czekają również przejażdżki na kucykach, spotkanie z Damarem – filmowym koniem Bohuna z „Ogniem i Mieczem” a dodatkowo plaża z leżakami, food trucki, dmuchańce dla dzieci.

Pierwsza gonitwa już w niedzielę, 31 maja o godzinie 14:15 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice, wstęp wolny!

Przewiń do góry