World Arabian Horse Racing Conference 2015 w Warszawie

Od czwartku do soboty odbywa się w Warszawie międzynarodowa konferencja poświęcona wyścigowym koniom czystej krwi arabskiej. W trakcie wielu paneli tematycznych dyskutować będzie ponad 400 ekspertów z ponad 80 krajów.

W środę 27 maja w hotelu „Marriott” w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe, inaugurujące konferencję. Konferencja w Warszawie jest szóstą edycją światowego spotkania hodowców, trenerów, dżokejów, weterynarzy i innych specjalistów zajmujących się wyścigami koni arabskich. Co roku wydarzenie odbywa się w innym kraju, w miejscu, w którym funkcjonuje znany tor wyścigowy. Podczas dyskusji poruszane są między innymi kwestie dotyczące hodowli koni czystej krwi arabskiej, treningu, a także promocji wyścigów konnych.

Ważnym punktem środowego spotkania z mediami było losowanie, podczas którego do zgłoszonych wcześniej koni w gonitwach dla uczniów (HH Sheikha Fatima Bint Mubarak Apprentice Champinship IFAHR) i kobiet (HH Sheikha Fatima Bint Mubarak Ladies Championship IFAHR) losowo zostali przypisani jeźdźcy. Gonitwy będą częścią zaplanowanego na niedzielę 31 maja Festiwalu Koni Arabskich na Torze Służewiec. W tym dniu oprócz wyżej wspomnianych biegów odbędzie się jeszcze 7 gonitw, w tym najważniejsza o Nagrodę Ofira rozgrywana w tym roku w ramach Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan International Cup.

WAHRC_2015

Wyniki losowania:

WAHRC_losowanie_1

WAHRC_losowanie_2

Przewiń do góry