Władysław Byszewski. Sportowiec i hodowca

W imieniu Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zapraszamy na wernisaż wystawy „Władysław Byszewski. Sportowiec i hodowca”, który odbędzie się 7 lipca o godz. 18:00 w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 (Centrum Olimpijskie) w Galerii Olimpijskiej (parter).

cytatWładysław Byszewski to legendarny hodowca koni sportowych ale również wybitny jeździec, zawodnik dyscypliny skoki przez przeszkody, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, człowiek który położył trudne do przecenienia zasługi dla polskiej hipologii.

W polskim jeździectwie i polskiej hodowli Władysław Byszewski jest postacią niezwykłą. Wyznaczał kierunki i kontrolował, jako inspektor Centralnego Zarządu Hodowli Zarodowej, państwowe stada i stadniny koni. Sędziuje pokazy i czempionaty hodowlane. Uprawiał z dużym sukcesem sport wyczynowy. Był członkiem zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego, w którego strukturach działa do dzisiaj, jako czynny sędzia klasy międzynarodowej w dyscyplinach: skoki przez przeszkody i WKKW oraz przewodniczący Kapituły Odznaczeń. Do dziś współpracuje z miesięcznikiem „Koń Polski” i kwartalnikiem „Hodowca i Jeździec”.

dr Michał Wierusz-Kowalski

Do pobrania: zaproszenie.

Wladyslaw_Byszewski_Sportowiec_i_hodowca

Przewiń do góry