Rekordowa pula na MPMK

Jeszcze tyle pieniędzy do wygrania na Mistrzostwach Polski Młodych Koni nie było. Organizatorom tegorocznego championatu w dyscyplinie skoków przez przeszkody udało się ustanowić liczącą blisko 120.000 złotych pulę nagród. Zanosi się, iż dzięki owej atrakcyjnej gratyfikacji finansowej, w Drzonkowie zobaczymy również rekordową liczbę uczestników.

Na rozpoczynające się w tym tygodniu (21-23 sierpnia) zawody zgłoszonych zostało zdecydowanie więcej niż rejestrowano podczas kilku ostatnich edycji MPMK. Rywalizacja, zarówno w kategorii koni polskiej hodowli, jak i zagranicznej, zapowiada się niezwykle emocjonująco. Ponadto rozegrane zostanie pod patronatem i o nagrodę Polskiego Związku Hodowców Koni Grand Prix Ogierów z premią pieniężną w wysokości – tutaj uwaga – aż 21.450 zł oraz Ogólnopolski Czempionat Hodowlany polskiego konia szlachetnego (sp) w skokach luzem.

Do przygotowania i miejmy nadzieję efektownego rozwoju imprezy przyczyniło się wiele osób i instytucji. Są to m.in. Agencja Nieruchomości Rolnych; Marszałek Województwa Lubuskiego; Prezydent Miasta Zielona Góra; firmy: Allflex, Królik, Andrewex Andrzeja Opłatka, Agrohandel Jana Ludwiczaka, Profil Jerzego Cerba; stajnia Melloni Horses, a także Mściwój i Nawojka Kiecoń, Krzysztof Okła, Paulina Kopacz. Na szczególne słowa uznania zasługuje WOSiR Drzonków pod batutą dyr. Bogusława Sułkowskiego, bez którego determinacji i konsekwentnej pracy nie udałoby się szeregu rzeczy pozytywnie spiąć.
MPMK 2015 objął honorowym patronatem Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorzy – Polski Związek Hodowców Koni, Lubuski Związek Jeździecki, WOSiR Drzonków – gorąco wszystkim dobrodziejom dziękują, serdecznie zapraszając sympatyków hodowli i jeździectwa do uczestnictwa w nadchodzącym wydarzeniu. Zostały już tylko 4 dni…

Przewiń do góry