Baborówko Horse Sale Show 2016

W dniach od 30 września do 2 października 2016 r. w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko odbędzie się wydarzenie jeździeckie pod nazwą Baborówko Horse Sale Show – międzynarodowe i krajowe zawody WKKW oraz aukcja koni sportowych.

Baborówko Horse Sale Show to nowa inicjatywa na polskim rynku jeździeckim. 1 października tego roku podczas zawodów WKKW rozgrywanych w Baborówku odbędzie się I edycja aukcji koni sportowych, z predyspozycjami do skoków przez przeszkody i WKKW. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie wydarzenia w ramach którego osoby oferujące na sprzedaż konie sportowe będą mogły zaprezentować swoje wierzchowce jak najszerszej grupie odbiorców, a osoby zainteresowane ich zakupem będą miały możliwość sprawdzenia i porównania większej stawki koni w jednym miejscu i w podobnych warunkach. Organizatorzy oprócz klasycznej formuły aukcji zaproponują zainteresowanym bogaty pakiet świadczeń dodatkowych, m. in. pomoc w przygotowaniu koni i ich prezentacji, w organizacji niezbędnych badań weterynaryjnych, finalizacji transakcji i ubezpieczeniu wierzchowców.

W ramach zawodów WKKW rozegrane zostaną konkursy międzynarodowe na poziomie CIC2*i CiC1*, a także konkursy krajowe CNC P i CNC L. Zawodnicy walczyć będą w Finale Pucharu Polski WKKW, który zakończy rozgrywki w 5 kategoriach wiekowych. Cykl ten składa się z 9 eliminacji rozgrywanych w trakcie sezonu w całej Polsce oraz Finału, który odbędzie się  właśnie w Baborówku. W sezonie zawodnicy zdobywali punkty do rankingu podczas wszystkich  Eliminacji, ale walka o zwycięstwo będzie trwać do samego końca, ponieważ w Finale zdobyte punkty mnożone będą przez współczynnik 1,5. Do końcowej klasyfikacji liczyć się będą 3 najlepsze wyniki z Eliminacji oraz wynik zawodów finałowych.  Ponadto jeźdźcy rywalizować będą o medale Mistrzostw Wielkopolski WKKW.

Baborówko Horse Sale Show – co to za inicjatywa?

Henryk Święcicki jr:

Od kilku lat obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie na pewnego rodzaju platformę do   współpracy pomiędzy hodowcami i właścicielami koni sportowych, a potencjalnymi klientami, którzy są zainteresowani zakupem takich wierzchowców. Sami jesteśmy hodowcami i mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z zainteresowaniem środowiska jeździeckiego. Zdajemy sobie sprawę, że początki bywają trudne, ale wierzymy, że dzięki konsekwentnemu rozwojowi naszego projektu w przyszłości uda stworzyć się międzynarodowe wydarzenie promujące sprzedaż przede wszystkim polskich koni na wzór profesjonalnych, zachodnich aukcji.

Do kogo skierowana jest aukcja i kto może wziąć w niej udział?

H.Ś.:

Naszym celem jest to, aby aukcja miała jak najbardziej otwartą formułą. Z założenia, swoją ofertę kierujemy do właścicieli i hodowców koni z Polski, ale zauważyliśmy spore zainteresowanie sprzedawców z zagranicy. Jeżeli chodzi natomiast o kupujących, to w licytacji udział mogą wziąć zarówno osoba prywatne, jak i firmy. Staramy się wypromować aukcję w jak najszerszych kręgach i podejmujemy wiele działań także za granicą, tak aby grupa kupujących była jak największa. Ponadto nie przewidujemy pobierania wadium, żeby zachęcić wszystkich obecnych na aukcji do wzięcia udziału w licytacji.

Jakie konie mogą zostać zgłoszone do aukcji?

H.Ś.:

Zgodnie z naszymi założeniami do aukcji zgłaszane są konie minimum w wieku 4 lat, które wykazują predyspozycje do konkurencji skoków przez przeszkody i Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Zdecydowaliśmy się na taki dobór koni aukcyjnych z kilku powodów. Ośrodek w Baborówku, ze względu na organizowane w nim zawody kojarzy się  w środowisku jeździeckim z konkurencją WKKW, a wymiana doświadczeń z gośćmi odwiedzającymi Festiwal Jeździecki Baborówko utwierdziła nas w przekonaniu, że warto inwestować w ten segment. Natomiast skoki przez przeszkody to zdecydowanie największy rynek w branży jeździeckiej i to właśnie tu znajduje się najwięcej potencjalnych sprzedawców i nabywców koni, którym chcielibyśmy stworzyć warunki do współpracy. Chcemy wyselekcjonować grupę młodych, perspektywicznych koni, ale takich, które są już w treningu sportowym i mają za sobą pierwsze starty w zawodach. W aukcji mogą wziąć również udział konie zdecydowanie bardziej doświadczone, które rywalizują w zawodach na poziomie krajowym i międzynarodowym. Wszystkie zgłoszone konie muszą przejść szczegółowe badanie weterynaryjne wraz z serią zdjęć rentgenowskich. Podczas aukcji potencjalni nabywcy będą mogli skonsultować wyniki badań i zdjęcia z oficjalnym weterynarzem aukcji.

Proszę przybliżyć czytelnikom program aukcji.

H.Ś.:

Stajnie dla koni aukcyjnych zostaną otwarte w środę popołudniu. W czwartek i piątek zaplanowaliśmy jazdy testowe, zgodnie z harmonogramem i zgłoszeniami kupujących, konie będą brały udział treningach pod nadzorem właścicieli. Na specjalnie przygotowanym placu treningowym potencjalni nabywcy będą mieli do dyspozycji zarówno przeszkody parkurowe jak i przeszkody terenowe. W sobotę 1 października po zakończeniu próby crossu międzynarodowych zawodów WKKW konie zgłoszone do aukcji wezmą udział w oficjalnej prezentacji, która odbędzie się na głównej arenie imprezy. Wierzchowce zaprezentują się w trzech podstawowych chodach oraz w skokach. Wieczorem, w klimatycznej zabytkowej stodole, w której na co dzień organizowane są różnego rodzaju imprezy i przyjęcia, odbędzie się prezentacja koni w ręku oraz licytacja. Wstęp na aukcję podobnie jak na całą imprezę jest bezpłatny i tak jak wspomniałem wcześniej każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział licytacji.

Dziękuję za rozmowę i życzymy powodzenia.

H.Ś.:

Bardzo dziękuję i zapraszam serdecznie do Baborówka!

reklama

Przewiń do góry