Polskie konie na medal

Medaliści tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów w WKKW, które odbyły się w ostatni weekend podczas „Strzegom Autumn Show” to Michał Knap, Paweł Warszawski i Jan Kamiński.

Michał Knap zdobył tytuł mistrzowski dosiadając wyhodowanego w Holandii wałacha Bob the Builder KWPN (Roven xx – Inadja KWPN po Randel Z han) własności Michała Knapa, zaś tytuły I i II Wicemistrza należą do zawodników dosiadających koni polskiej hodowli.

Srebrny medalista tegorocznych Mistrzostw Polski – Paweł Warszawski dosiadał wałacha Filer sp (Contender Son hol – Fila wlkp po Golem wlkp), hodowli i własności Henryka Święcickiego. Pod swoim hodowcą Filer w wieku 4 i 5 lat zdobył dwukrotnie tytuł Mistrza Polski Młodych Koni w WKKW oraz tytuł Wicemistrza w wieku lat 6. Obecnie od kilku lat z powodzeniem staruje w zawodach 2 i 3* pod Pawłem Warszawskim. Podczas ceremonii dekoracji jeździec otrzymał nagrodę specjalną Polskiego Związku Hodowców Koni dla zawodnika dosiadającego najlepszego konia polskiej hodowli. Pamiątkową statuetkę wręczył Prezes PZHK Paweł Mazurek.

Jan Kamiński zdobył brązowy medal na wałachu Senior sp (Rytm han – Segowia sp po Genius han) hod. SK Prudnik, wł. Marcina Kamińskiego, który swoją karierę sportową zaczynał pod Piotrem Piaseckim od Mistrzostw Polski Młodych Koni w skokach przez przeszkody.

Cieszymy się ogromnie, że najlepsi zawodnicy w Polsce dosiadają polskich koni i wraz z nimi odnoszą sukcesy. Cieszymy się również, że sam trener kadry, utytułowany niemiecki zawodnik Andreas Dibowski dosiada koni wyhodowanych w Polsce. Podczas „Strzegom Autumn Show” ponownie wystartował w MPMK na dwóch polskich koniach, zdobywając tytuł II Wicemistrza koni 5-letnich na wałachu BRENNUS sp (Moravia westf – Britanika xx po Aprizzo) hod. Mirosława Górnego oraz I Wicemistrza koni 6-letnich na wałachu BELFAST 35 sp (Moravia westf – Babilonia xx po Jape) hod. Romana Drabińskiego, zaś jego córka zajęła II m. w konkursie CIC1* na tej samej hodowli wałachu Barbados sp (Moravia westf – Babilonia xx po Jape), który w 2014 r. pod Andreasem zdobył tytuł Mistrza Polski Koni 5-letnich.

Seniorzy – pełne wyniki

fot. Małgorzata Sieradzan

Scroll to Top